Hlavní navigace

Bezpečnostní SafeBoot pod křídly HP

23. 4. 2007

Sdílet

SafeBoot poskytující řešení ochrany mobilních dat a technologií přístupu, oznámila začlenění své technologie ochrany mobilních dat SafeBoot do vybavení HP notebooků a Tablet PC určených pro firemní sektor.

skoleni

SafeBoot je určen jak pro segment SMB, tak pro enterprise řešení. Budou jím vybaveny notebooky a Tablet PC od HP jako součást funkcionality Drive Encryption balíku HP ProtectTools Security Suite, jehož účelem je ochrana koncových uživatelů před zneužitím dat v případě odcizení přenosného zařízení.


Ztráta důvěrných dat (včetně duševního vlastnictví, obchodních dokumentů a dat o zákaznících a zaměstnancích) je podle výzkumu zveřejněného v srpnu společnostmi Ponemon Institute LLC a Vontu mezi americkými společnostmi převažujícím problémem. Výzkumu se zúčastnilo téměř pět set odborníků na bezpečnost informací. 81 % respondentů uvedlo během posledních dvanácti měsíců ztrátu jednoho nebo více přenosných počítačů s citlivými daty. Řešení SafeBoot bezpečnosti dat a zařízení pomáhá ochránit data a zařízení proti zvyšujícím se rizikům spojeným se ztrátou, krádeží a neoprávněným přístupem. SafeBoot nabízí silnou dvoufaktorovou kontrolu přístupu před startem systému a silné šifrovací technologie certifikované FIPS 140-2.

„HP si vybral SafeBoot pro jeho schopnost jednoduché instalace a škálovatelnosti pro potřeby enterprise řešení, integraci s infrastrukturou PKI a schopnosti správy politik“ řekla Carol Hess-Nickels, ředitelka celosvětového marketingu oddělení Personal Systems Group v HP a dodává „Spolupráce se společností SafeBoot poskytuje zákazníkům jednu z nejrobustnějších a nejefektivnějších technologií ochrany dat zaměřenou na boj s trvajícími problémy krádeží notebooků a zneužitím dat, aniž by znamenala rozsáhlé zatížení IT infrastruktury.“

Řešení SafeBoot jsou certifikována Common Criteria EAL4, FIPS 140-1 a 140-2 a poskytují silné šifrování a bezpečnou správu klíčů.

- - David Zajíc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).