Hlavní navigace

Bezpečnostní berlička pro Windows Vista

16. 7. 2007

Sdílet

Společnost Trend Micro vydala balík inovativních bezpečnostních vylepšení pro uživatele Windows Vista. Ti tak získají přidanou bezpečnostní ochranu proti skrytým hrozbám a neautorizovanému přístupu.

UI21

Trend Micro ohlásil dostupnost Trend Micro OS Protection balíku bezpečnostních vylepšení pro uživatele Windows Vista provozující Trend Micro Internet Security. Společnost tak pokračuje ve vylepšování svých produktů pro uživatele platformy Windows Vista. Balík se skládá ze dvou vylepšení – Trend Micro Firewall Booster a Trend Micro Pre-Startup Scan.

Firewall Booster dovoluje Trend Micro Internet Security využít možností, které nabízí Windows Vista Firewall. Došlo k vylepšení ochrany proti webovým hrozbám a neautorizovanému přístupu pomocí aktualizovaných procesů běžících na pozadí, kde se nevyžaduje žádný zásah uživatele. Trend Micro Pre-Startup Scan pomáhá lépe bojovat se škodlivými bezpečnostními hrozbami, protože poskytuje uživatelům dodatečnou bezpečnostní funkci eliminující obtížně odstranitelné hrozby jako rootkity.

Pre-Startup Scan automaticky a před zahájením skenování vytváří obnovovací body pro zálohování. To umožňuje koncovým uživatelům dodatečnou kontrolu nad průběhem skenování a možnost vrátit jakékoli změny provedené během procesu skenování. Existují dva typy skenování. Jedním z nich je Quick Scan, který trvá pouze několik minut a detekuje malware spojený s bootováním nebo internetovými prohlížeči. Druhou je Full Scan, který zabere od 30 minut do jedné hodiny a poskytuje důkladné skenování všech souborů na pevném disku počítače.

„Dnešní zákazníci chtějí, abych jejich počítače pracovaly na plný výkon a nechtějí, aby je zpomaloval spyware a jiné škodlivé hrozby, které se pokoušejí skrývat před bezpečnostními programy,“ řekl Lane Bess, globální generální manažer Trend Micro odpovědný za spotřebitelský segment. „Dalším rozšířením bezpečnostních nástrojů dostupných pro naše koncové uživatele chce Trend Micro své zákazníky ujistit, že mohou zůstat při svých on-line aktivitách v bezpečí.“

- - David Zajíc