Hlavní navigace

Bezpečnost sítí na maximum

1. 2. 2006

Sdílet

Kniha přináší stovku cenných bezpečnostních technik pro okamžité zvýšení bezpečnosti vašeho serveru i sítě. ...


Kniha přináší stovku cenných bezpečnostních technik pro okamžité zvýšení bezpečnosti vašeho serveru i sítě. Neobsahuje statě o teorii zabezpečení ani o odhalení hackerských technik. Předvádí účinné způsoby ochrany serverů a sítí před různými zákeřnými i nenápadnými útoky. Najdete v ní příklady, jak detekovat útok (a zaznamenat jej až na úroveň jednotlivých stisknutých kláves), jak chránit data a sítě pomocí silného šifrování i jak vytvářet pasti na potenciální útočníky. Série knih "Hacks" se snaží termínu "hack" vrátit jeho původní význam a popisuje různé tipy pro řešení různých problémů.
Představí řadu bezpečnostních nástrojů, s nimiž získáte skutečně správné informace o tom, co se v síti děje. Je napěchovaná stovkou rychlých, praktických a důmyslných řešení, díky nimž můžete učinit svou síť ať už je založená na Linuxu, Unixu nebo Windows bezpečnější. Pro vytíženého administrátora v menší organizaci není efektivních bezpečnostních řešení nikdy dost. Aplikováním postupů můžete bez dalšího studia zvýšit bezpečnost vaší sítě během několika desítek minut. Každý trik lze implementovat takřka okamžitě. Velmi pravděpodobně odhalí slabé místo vaši sítě a ušetří hodiny pátrání po adekvátním protiopatření.
Jednotlivé tipy a řešení jsou např. z okruhu zabezpečení Windows, Linuxu, síťové infrastruktury (firewally, aplikované šifrování atd.), zaznamenávání (logování) událostí, sledování a vyhodnocování trendů, bezpečného tunelování, detekce narušení sítě i reakce a obnovy po případné události. Další témata probraná v knize pak tvoří ochrana před přepsáním zásobníku na Unixu, vypnutí implicitně povoleného sdílení ve Windows, detekce podvržených ARP údajů, vytvoření vlastní certifikační autority, blokování detekce operačního systému, automatická sumarizace logů, zobrazení síťových statistik v reálném čase programem ntop, detekce narušení systémem Snort, ověření integrity souborů a nalezení modifikovaných souborů.
Autor knihy se věnuje konzultacím z oblasti zabezpečení pro malé firmy. Ve volném čase pracuje na projektu Snort-Wireless, který má do populárního open-source nástroje IDS Snort zabudovat detekci bezdrátového napadení.


Autor: Andrew Lockhart
Nakladatelství:
Computer Press
Počet stran: 280
Cena: 297 Kč

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).