Hlavní navigace

Bezdrátové disky Imation

22. 9. 2008

Sdílet

Společnost Imations uvádí nové externí disky Apollo. Půjde o celou řadu čítající 2,5" i 3,5" modely, přičemž některé z nich budou vybavené bezdrátovým USB rozhraním.

Cloud23

Vezměme to však postupně. Imation chystá hned několik modelových řad. První z nich je Apollo Expert čítající 2,5" modely pouze se standardním komunikačním rozhraním. Druhou řadou jsou Apollo Pro, což jsou 3,5" disky s rozhraními FireWire, eSATA a klasické USB a konečně řada Appolo Pro WX, což jsou 3,5" disky s rozhraním Wireless USB, které vás zajímá asi nejvíce.

Možná jste o bezdrátovém USB, které je již několik roků ve vývoji, neslyšeli, a tak si vysvětleme, co to vlastně je. Wireless USB je rozhraní určené pro přenos dat na krátké vzdálenosti, které si však neklade za cíl být nástupcem USB 2.0 (tím je USB 3.0). Rozhraní Wireless USB má na vzdálenost do tří metrů stejnou přenosovou rychlost jako USB 2.0, tedy 480 Mbit/s, s rostoucí vzdáleností je to pak 110 Mbit/s do deseti metrů, na delší vzdálenosti už bezdrátové USB nemusí fungovat.

Všechny 3,5" řady se budou vyrábět v kapacitách od 250 do 1,5 TB, kapacity 2,5" verzí zatím výrobce neoznámil. Na trh by se nové disky Imation Apollo měly dostat v poslední čtvrtině tohoto roku za zatím neupřesněné ceny.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).