Hlavní navigace

Bezdrátová trojice Asusu

23. 7. 2007

Sdílet

Společnost Joyce uvádí na trh nové Wi-Fi produkty se značkou Asus. Jde například o bezdrátový router WL-520gC, přístupový bod WL-330gE a rychlý PCI klient WL-130N.

Asus WL-520gC

Jedná se o zařízení s funkcemi internetové brány a přístupového bodu doplněné čtyřportovým switchem. Zařízení je vhodné zejména tam, kde je klíčovým požadavkem snadná konfigurace, bezpečnost a kde nejsou požadavky na speciální režimy. 
Hlavní inovace se u WL-520gC konají na poli rychlých přenosů a vyšší citlivosti díky implementované technologii BroadRange. Výrobce uvádí, že oproti běžným zařízením tak Asus WL-520gC nabízí zvýšení rozsahu pokrytí Wi-Fi sítí až na 300 %. Datové přenosy jsou zrychleny až na 125 Mb/s díky technologii AfterBurner. Snadnou konfiguraci zajišťuje funkce EZSetup, se kterou i laik ve dvou krocích nastaví současně router i Wi-Fi klienta. Samozřejmostí je integrovaný firewall a šifrování bezdrátových přenosů WEP 64/128bit, WPA(TKIP) a také nejmodernějším WPA2 (AES).

Asus WL-330gE: Vlastní sít na cestách
Pokud jste často na cestách a potýkáte se s problémem, jak snadno pokrýt hotelový pokoj či kancelář u vašeho obchodního partnera Wi-Fi signálem, možná se vám bude hodit Asus WL-330gE. Tento malý, přenosný přístupový bod snadno přiložíte do brašny vašeho notebooku a v případě potřeby stačí na místě již jen připojit ethernetový kabel a oblast je pokryta. Součástí balení je jak síťový adaptér, tak i napájecí kabel do USB portu. Díky tomu lze na vašich cestách využít napájení přímo z USB portu na notebooku.
Ač byl u zařízení kladen důraz na malé rozměry (86 mm x 62 mm x 17 mm/62g ), nechybí široká škála funkcí srovnatelných s klasickými stolními produkty. Podporovány jsou režimy HomeGateway, AP, Repeater, WDS, WDS Hybrid či klient (6 in 1). Nechybí ani firewall a šifrování bezdrátového přenosu - WEP 64/128bit WEP, WPA či WPA2 (AES). Produkt má implementovány i technologie AfterBurner a BroadRange pro vyšší rychlosti přenosu a lepší pokrytí.
Podle dostupných informací se ASUS WL-330gE objeví v nabídce v průběhu srpna 2007.

Asus WL-130N: Když i rychle je pomalu
Díky podpoře nového 802.11n (draft) standardu může tato karta nabídnout stolnímu počítači přes Wi-Fi rozhraní takové přenosové rychlosti, které byly dosud vyhrazeny pouze LAN sítím (reálný datový tok až 100 Mb/s). Přitom je zajištěna zpětná kompatibilita zařízení se sítěmi 802.11b/g. Pokud požadujete maximální přenosové rychlosti bezdrátové sítě a potýkáte se s častým přenosem většího množství dat bezdrátově, pak Asus WL-130N představuje vhodné řešení. Pro dosažení max. rychlosti je potřeba mít i "protikus" podporující normu 802.11n (draft). Z portfolia Asusu to je např. router WL-500W. 
Pro maximální výkon je ke kartě již v základním balení přiložen speciální set obsahující 3 antény. Navíc je tento adaptér na téměř metr dlouhém propojovacím kabelu, takže není problém s umístněním antén na místo s nejlepším signálem. Tento produkt je zajímavý i díky magnetu, který umožňuje snadné uchycení antén na kovovou plochu. Podporovány jsou všechny moderní funkce zabezpečení - šifrování 64/128bit WEP, WPA (TKIP) a WPA2 (AES) a zařízení je připraveno pro instalaci do systému Windows XP a Vista.

Doporučené koncové ceny:  
Asus WL-520gC:   1 350 Kč
Asus WL-330g: dosud nestanovena
Asus WL-130N:     1 940 Kč

- - David Zajíc

MIF21