Hlavní navigace

BenQ přichází s novými projektory řady MP Short Throw

17. 7. 2008

Sdílet

Společnost BenQ oficiálně uvedla na trh novou řadu projektorů MP Short Throw, konkrétně dva nové modely určené k promítání na krátkou vzdálenost – MP512 ST a MP522 ST.

skoleni

Ty doplňují model MP771 představený v listopadu loňského roku. Ve všech projektorech je použit speciální asférický optický člen, díky němuž lze promítat větší obraz na kratší vzdálenost, aniž by tím jakkoli utrpěla kvalita projekce. Pro jednotlivé modely byl pečlivě vybrán soubor podporovaných funkcí, a tak lze volit mezi ideálním řešením pro školy (MP771 a MP522 ST), firemní použití (MP522 ST/512 ST) a hraní her / domácí zábavu (MP512 ST). Projektory BenQ řady MP Short-Throw řeší problémy prostorového omezení, ale zároveň přináší pohodlné řešení a nové možnosti pro univerzální použití.

Projektory určené k promítání na krátkou vzdálenost řeší častý problém jak získat velký promítaný obraz v menších místnostech, kde není dostatečná vzdálenost mezi stěnami. Projektory BenQ řady Short Throw mají na tento problém odpověď, ale současně přináší i zcela nové možnosti promítání, ať již v domácnostech, ve školách, firmách, či pro veřejné nebo komerční účely.

Přínos modelu MP512 ST v oblasti domácí zábavy a hraní her je v tom, že členové rodiny se mohou volně pohybovat po místnosti, aniž by zasahovali do promítaného obrazu; to uvítáte zejména při sledování filmů nebo hraní interaktivních her, např. na Nintendo Wii. Pokud divák při sledování filmu vstane, nezastíní tím promítaný obraz – vzdálenost projektoru od plátna je totiž oproti běžným projektorům zhruba poloviční. Provedení MP512 ST obsahuje dva zabudované reproduktory 5 W, nabízí široké možnosti připojení, včetně moderního HDMI (HDCP), světelný tok 2200 ANSI lumenů a kontrast 2500:1. Díky tomu se stává dokonalým společníkem v domácnosti, ať již pro sledování filmů, hraní her na zařízeních PlayStation3 a Xbox 360 či jiné zábavě. Stylový a elegantní design ve sněhově bílé barvě dokonale zapadne do každého interiéru.

Model MP522 ST schopný promítat obraz o úhlopříčce 55” (140 cm) ze vzdálenosti pouhého jednoho metru (podobně jako MP512 ST) přispívá k lepší využitelnosti prostoru v malých třídách a zasedacích místnostech. Posluchači i přednášející se mohou volně pohybovat po místnosti v prostoru za projektorem, aniž by vstupovali do promítaných paprsků, což je přínosem zejména ve třídě plné nervózních studentů. Pozice za projektorem je také zárukou toho, že na plátně se nepromítá stín přednášejícího, a nehrozí ani zdravotní riziko spojené se zářením lampy projektoru přímo do očí. Praktické reproduktory o výkonu 5 W a vysoká přidaná hodnota plně vyhoví požadavkům malých a středních podniků, domácností i vzdělávacích organizací, zatímco vnější provedení přístroje, kterému se dostalo několika ocenění, poslouží jako působivý dekorativní prvek ve firemním prostředí.

Model MP771 řady Short Throw je ideálním řešením pro veřejné prezentace, k promítání ve stravovacích zařízeních, hotelech nebo ve vzdělávacích organizacích, kam přináší více akce, spontánnosti a pohybu, nejen v malých třídách, ale i v rámci většího shromáždění diváků. Přihlížející se mohou volně pohybovat, aniž by tím narušovali obraz a celkovou atmosféru, ať již v muzeu nebo přednáškové aule. Schopnost modelu MP771 promítat velký obraz na extrémně krátkou vzdálenost v praxi znamená obraz o úhlopříčce 74” (188 cm) z pouhého metru, a to při světelném toku 3000 lumenů, vysokém kontrastu 2000:1 za použití technologie UNISHAPE. Díky ní lze upravovat intenzitu lampy projektoru ve spolupráci s čipem DMD (Digital Mirror Device) a barevným kolečkem, a tak zvýšit jas o 40 % a současně v závislosti na nastavení zdůraznit vybrané barvy.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).