Hlavní navigace

Belkin a jeho novinky v roce 2007

25. 5. 2007

Sdílet

S jakými novými produkty vás Belkin překvapí? Nabídne nová sluchátka, mixážní pult pro iPod, příslušenství pro iPod, multimediální dokovací stanici pro notebooky s PCI Express a KVM přepínače

Malá sluchátka Belkin s velkým komfortem
Společnost Belkin přichází na trh s důvtipně inovovanými sluchátky pro přenosné přehrávače hudby. Dvě zajímavé inovace, nastavitelná délka kabelu a magnetické držáčky, dávají uživatelům rychle zapomenout na nepříjemná, svévolně překážející a ztrácející se, obyčejná sluchátka.

Častí uživatelé přenosných hudební přehrávačů důvěrně znají vztek z věčného souboje s neposlušnými sluchátky, která až neuvěřitelně zákeřně překážejí svým motajícím se kabelem, když nejsou zrovna zapotřebí, a nejsou k nalezení, když se po nich uživatel shání. Tento vyčerpávající souboj lze nyní konečně vyhrát díky důvtipným detailům implementovaným inženýry společnosti Belkin.Nastavitelná délka kabelu sluchátek v rozmezí 10cm až 1m poskytne uživateli právě tolik prostoru, kolik je zapotřebí k pohodlnému poslechu, aniž by se přebytečný kabel motal a obtěžoval svojí délkou. K rychlému uložení právě nepoužívaných sluchátek na dosah pak slouží dva malé magnetické držáčky na šňůře umístěné kolem krku, ke kterým se sluchátka jednoduše přisají a drží.

Samozřejmou vlastností nových sluchátek je špičková čistá kvalita poslechu, daná více jak dvěma desítkami let zkušeností značky Belkin s produkty audio a video techniky. Dále disponují standardním 3.5mm konektorem pro připojení k přehrávačům a na trh přichází ve dvou barevných provedeních. Neutrálním černém vzhledu, univerzálně použitelném s libovolným přenosným hudebním přehrávačem, a v bílém provedení, speciálně sladěném s přehrávači iPod.

Předpokládaná koncová cena sluchátek je 499 Kč včetně DPH

Foto: Belkin, autor

TuneStudio od společnosti Belkin pro 5. generaci přehrávačů iPod (s přehráváním videa) je prvním čtyřkanálovým mixážním zařízením, které umožňuje ve spojení s přístrojem iPod vytvářet kvalitní digitální zvukové nahrávky. Mixážní pult nabídne muzikantům, kapelám a fanouškům hudby možnost velmi snadného připojení až čtyř různých zdrojů, mikrofonů či nástrojů a přímého mixování nahrávky do přehrávače iPod.
TuneStudio je kompaktní, přenosný a odolný přístroj, který lze bez obav vzít do zkušebny či garáže. Kromě přímého mixování hudby pro iPod je možné jej využít také jako externí USB zvukovou kartu, s jejíž pomocí poslouží jako zdroj audio signálu či naopak pro nahrávání, i pro klasický počítač nebo notebook. Plánovaný termín uvedení tohoto zařízení na evropský trh je léto 2007.

Výhody produktu:

 • Přímé mixování nahrávek ve spojení s přehrávačem iPod v kvalitě 16 bitů, 44 kHz, ve stereo kvalitě
 • Prostřednictvím USB rozhranní umožňuje nahrávat a přehrávat hudební soubory i ve spojení s velkým počítačem či notebookem
 • Každý kanál je vybaven třípásmovým ekvalizérem, nastavením úrovně a paningem
 • XLR vstup dovoluje nastavit zisk mikrofonů až na 60 dB
 • Špičkový stereofonní kompresor s přidaným ziskem zvyšuje dynamiku nahrávek a udržuje úroveň signálu v nahrávacích limitech iPodu
 • Nastavení úrovně komprese nahrávky jedním tlačítkem
 • Světelné diody indikují úroveň zdrojového signálu, stav napájení, překročení mezní úrovně, aktivitu kompresoru a stav nahrávání

Cena nebyla dosud zveřejněna

skoleni

Společnost Belkin přináší svým zákazníkům několik nových atraktivních novinek, které si velmi rychle oblíbíte, ať používáte svůj přehrávač iPod při sportovních aktivitách, nebo jej rádi a často nosíte jako nezbytný doplněk do práce či společnosti.

Sportovní pouzdro Belkin pro iPod nano
Velmi elegantní pouzdro neotřelého, na první pohled zajímavého, vzhledu. Jeho jasným úkolem je nejen dobře vypadat, ale zejména nekompromisně chránit přehrávač iPod nano během sportovních aktivit. Jeho tvar je navržen tak, aby se dal lehce připevnit na ladnou ženskou i svalnatou mužskou paži, a přitom co nejméně omezoval přístup ke všem ovládacím prvkům. Pouzdro se dodává ve dvou barevných provedeních, černém a tmavě šedém.
Elegantní pouzdro s kovovým vzhledem Belkin pro iPod nano 2G
Velmi výrazné pouzdro vyrobené v kombinaci průhledného plexiskla a barevného česaného kovu nejen báječně podtrhne elegantní vzhled Vašeho přehrávače iPod nano 2. generace, ale hlavně i Vás samotných! Design je citlivě sladěn s vzhledem přehrávače a nijak neomezuje přístup ke všem jeho ovládacím prvkům. Zajímavým designérským doplňkem je karabina pro upevnění na opasek, šňůru na krk či batoh. Pouzdro poskytne špičkovou ochranu při denním používání cestou do práce i ve večerní společnosti. Dodává se v pěti barevných kombinacích černá, modrá, zelená, růžová a stříbrná.

Předpokládaná koncová cena pouzder je 799.- Kč včetně DPH

Nové řešení společnosti Belkin dovoluje spravovat firemní servery z jednoho místa, aniž by přitom hrála podstatnou roli vzdálenost mezi nimi a jejich administrátorem.

Stálým palčivým problémem je rostoucí počet svěřených serverů, zatímco dostupné lidské zdroje zůstávají omezené. Přitom každý výpadek podnikového serveru má velmi negativní dopad na činnost firmy, neboť vede ke snížení produktivity, zvýšení nákladů a nespokojenosti zákazníků.Pro správce sítí je velmi silnou výhodou nového řešení společnosti Belkin možnost monitorovat a ovládat jim svěřené servery prakticky odkudkoliv a kdykoliv pouze prostřednictvím spojení TCP/IP. Neustále dostupný vzdálený přístup jim umožní lépe a rychle řešit vzniklé problémy se servery, takže doba výpadků se zkrátí a náklady na technickou správu sníží. Toto řešení přitom prakticky činí vzdálenost mezi IT personálem a servery nepodstatnou a umožňuje snadnou spolupráci správců s externími konzultanty.

Nová řešení OmniView KVM-over-IP společnosti Belkin nabízejí za cenu dostupnou malým a středním podnikům technologii velkých korporací. Přepínač OmniView SMB KVM-over-IP pomáhá naplno využít stávajících firemních IT zdrojů díky snadné integraci do stávající síťové infrastruktury. Přepínače OmniView SMB KVM-over-IP zajišťují centralizovanou správu serverů pro jednoho lokálního a jednoho přistupujícího uživatele (vždy jeden uživatel v daném okamžiku). Přepínač 1x16 KVM je navržen tak, aby „rostl společně se sítí". Lze jej rozšířit pro podporu až 256 serverů.Přepínač 1x8 KVM pak dokáže podporovat až 128 serverů prostřednictvím sériového řetězení. Přepínač OmniView SMB KVM-over-IP je zpětně kompatibilní s produkty Belkin Pro2 Series a SMB CAT5 Series. Disponuje vestavěnou technologií CAT5 pro zjednodušenou instalaci a zredukování množství potřebných kabelů. Moduly Compact Server Interface s inteligencí pro udržení aktivity umožňují provoz serverů v případě výpadku napájení či výměny kabelů.

Pro integraci technologie KVM-over-IP do stávajících KVM konfigurací připravila společnost Belkin software OmniView Remote IP Manager. Ten poskytuje vzdálený přístup jednoho uživatele k libovolnému přepínači KVM či serveru. Také disponuje funkcí virtuálních médií pro přenos obrázků a souborů mezi lokálními a vzdálenými počítači.

Výhody produktů

 • Umožňuje snadný přístup k serverům na úrovni BIOSu prostřednictvím standardního webového prohlížeče a uživatelsky přívětivého rozhraní
 • Zajišťuje bezpečné 256 bitové šifrování SSL přes TCP/IP
 • Nabízí kontrolu nad sériovými zařízeními, jako jsou např. jednotky rozvodu napájení (PDU), takže je možné na dálku provádět tvrdý restart
 • Nevyžaduje žádné další poplatky za software a licence
 • Podporuje servery PS/2 a USB
 • Dodává se s tříletou zárukou a bezplatnou technickou podporou

Pořizovací cena:
 • Přepínač OmniView SMB 1x16 KVM-over-IP (F1DP116Gea) předpokládaná koncová cena 21.999.- Kč bez DPH
 • Přepínač OmniView SMB 1x8 KVM-over-IP (F1DP108Gea) předpokládaná koncová cena 19.999.- Kč bez DPH
 • OmniView Remote IP Manager (F1DE101Hea) předpokládaná koncová cena 14.999.- Kč bez DPH

Nová vysokorychlostní multimediální dokovací stanice Belkin díky připojení přes nejmodernější rozhranní ExpressCard disponuje vysokým datovým tokem 2.0 Gbps umožňujícím přenos velkoobjemových multimediálních datových souborů ve vysoké kvalitě. Dovoluje tak uživatelům domácích notebooků přenášet na připojená externí zařízení obrazové a zvukové soubory v nejvyšší kvalitě, čímž rozšiřuje výrazně schopnosti těchto notebooků směrem k digitální zábavě. Stanice tak není tradičním nezajímavým pasivním odkládacím prostorem pro notebook.
Díky zmíněné technologii ExpressCard je nová stanice schopna spolehlivě přenášet video signál ve vysokém rozlišení až 1600 x 1200 dpi při barevné hloubce 32 bitů či kvalitní prostorový zvuk 5.1. Důmyslné konstrukční provedení slouží k dobrému odvodu tepla (vytvářeného vestavěným grafickým procesorem) z vnitřního prostoru stanice. Neotřelý, na první pohled přitažlivý vzhled od designérů společnosti Belkin posouvá zařízení z kategorie nevzhledných čistě funkčních zařízení výpočetní techniky v elegantní doplněk moderních digitálních domácností.

Výhody produktu:

 • Univerzální multimediální stanice rozšiřující hranice schopností moderních domácích notebooků
 • Video výstup ve špičkové DVD kvalitě s vysokým rozlišením prostřednictvím portů VGA nebo DVI
 • Podpora zvuku 5.1 surround prostřednictvím optického nebo 3,5mm výstupu
 • Pět rychlých USB 2.0 portů pro periferní zařízení, přičemž dva z nich jsou umístěny v horní části a nabízí tak pohodlnější přístup pro často připojovaná zařízení, například USB paměti
 • Síťový port 10/100 Mbps Ethernet pro připojení dalších externích zařízení
 • Spolupracuje se současnými notebooky vybavenými nejmodernějším rozhranním ExpressCard
 • Elegantní tenká vertikální konstrukce výrazně šetří cenné místo na domácím stole
 • Důmyslná konstrukce redukuje teplo produkované vnitřním grafickým procesorem na minimum
 • Spolupracuje se všemi hlavními softwarovými DVD přehrávači
 • Pracuje se systémy Windows Vista a XP

Předpokládaná cena nepřekročí 6000 Kč.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).