Hlavní navigace

Battlefield 3 oficiálně oznámen

23. 2. 2011

Sdílet

Společnost Electronic Arts dnes oficiálně oznámila nový titul Battlefield 3, který je nástupce úspěšné hry Battlefield 2 z roku 2005.

Battlefield 3 poběží na zbrusu novém enginu Frostbite 2 od studia DICE. Právě tato technologie tvoří základ hry Battlefield 3.

V režimech pro jednoho i více hráčů, stejně jako v kooperaci, se Battlefield 3 vydává na bitevní pole mezinárodních konfliktů blízké budoucnosti, rozprostírající se na zemi, na vodě i ve vzduchu. Hráči jsou vrženi přímo doprostřed boje, který se může odehrávat jak v těsných městských uličkách na minimální vzdálenost, tak i v rozlehlých venkovských oblastech, vyžadujících taktické postupy pro boj na dálku.

V Battlefield 3 se hráči ocitnou v roli příslušníka elitní jednotky americké námořní pěchoty, která se do boje zapojuje mezi prvními. Zažijí adrenalinové mise v rozmanitých lokacích, jako je Paříž, Teherán či New York. Coby američtí mariňáci v ostré akci se ocitnou v atmosféře nervózního očekávání, přerušované chvílemi naprostého chaosu. Okolo hlavy jim budou svištět kulky, před očima se jim budou hroutit zdi a exploze je přinutí padnout k zemi. Bojiště působí realističtěji a umožňuje mnohem vyšší míru interakce než kdykoli předtím.

Battlefield 3 - gameplay záběry

„Naším cílem bylo vytvořit dosud nejpůsobivější a emocemi nejnabitější Battlefield všech dob a k tomu jsme potřebovali novou technologii, která by naši vizi pomohla zrealizovat,“ uvedl Patrick Bach, výkonný producent. „Battlefield 3 si zachovává typický sandboxový styl série a dokonce vrací na scénu klasické prvky, jako jsou stíhačky, plížení a multiplayer až pro 64 hráčů na PC.“

Studio DICE dnes rovněž představilo nabídku pro předobjednávkovou kampaň nového titulu Battlefield 3. V rámci předobjednávkové kampaně Battlefield 3 získáte digitální rozšiřující balíček Battlefield 3: Back to Karkand zcela zdarma.

skoleni

Tento tématický rozšiřující balíček pro multiplayer obsahuje čtyři mapy ze hry Battlefield 2, které prošly rozsáhlým remakem fyziky, destrukce a grafiky s podporou technologie Frostbite 2. Balíček doplňují klasické zbraně a bojová technika z Battlefield 2, unikátní odměny, nové achievementy/trofeje a mnoho dalšího.

Battlefield 3 vyjde letos na podzim ve verzích pro videoherní a zábavní systém Xbox 360, PLAYSTATION 3 a PC. Další informace naleznete na oficiálních stránkách Battlefield 3 www.battlefield.com nebo na komunitním kanálu na Facebooku www.facebook.com/battlefield.czsk.