Hlavní navigace

Band Hero (X360)

6. 12. 2009

Sdílet

Dojná kráva Activision a fenomén dnešní doby, Guitar Hero, se vrací v novém kabátku. Jde o vydařený přírůstek?

Pokud jste ještě o Guitar Hero neslyšeli, žijete pravděpodobně někde v karanténě odříznutí od médií, jelikož se v posledních letech tato značka vyšplhala v prodejním žebříčku tak vysoko, jak jen to bylo možné. A je to dobře. Přinesla s sebou a konkurenčním Rock Bandem obrovskou revoluci v rámci hudebních her – speciální herní ovladače v podobě kytar a bicích, a samozřejmě klasický mikrofon v Singstar stylu. Každému však nemusel sednout seznam písní, který byl skrz naskrz spíše laděný spíše rockově, proto je tu nový díl s názvem Band Hero, jenž by měl nabídnout ostatním to, co v předchozích tracklistech nenašli.

band hero

Nejlépe změnu reprezentuje fakt, že místo lámání si prstů či zápěstí při hraní Run to the Hills od Iron Maiden si můžete požvýkávat u lehčích songů, jako je Love Story od Taylor Swift či ABC od Jackson 5. Dohromady zde najdete 40 různých písní, přičemž konzolová verze obsahuje jiné skladby, než Band Hero na Nintendo DS.

Co se týče hratelnosti, je pořád stejná – noty zůstávají nezměněné a herní režimy jsou zde pořád totožné s jejich předchůdci. Je tu samozřejmě klasický kariérní režim, quickplay i hra ve více hráčích, která se jako obvykle velice povedla. Co se motivace k hraní týče, implementace již zajetých achievmentů dělá svoje: Kdo by se přece nechtěl pochlubit například tím, že uzpíval duet Kids od Robbieho Williamse a Kylie Minogue.

Kariérní režim je taková lehce osekanější verze kariéry, kterou známe z GH5 – vaše kapela bude v krátkých animacích dostávat pozvání na koncerty, kde musíte hrát co nejlépe, abyste se mohli dostat na další šňůru koncertů. Každopádně ale nemusíte zůstávat jen u obligátních herních módu a zkusit třeba takový jam s ostatními hráči, k čemuž dokonale poslouží i možnost použití Xbox Live avataru jako člena kapely, hned se totiž jedná o autentičtější zážitek.

band hero

Co se týče audiovizuální stránky hry, žádné velké změny viditelné nejsou, jen je tu vcelku dost odstínů růžové barvy (což však k popu jistojistě patří). Ostatní zůstalo téměř nezměněno, takže si všimnete hlavně věrohodných postaviček s plynulými animacemi pohybů, ale i nepropracovaného davu fanoušků. Ať je to tak nebo tak, stejně budete většinou zaměstnáni trefováním not, takže vám na grafice příliš záležet nebude. Energie z vystoupení si ale nejde nevšimnout.

band hero

Zvuk je jako vždy na vysoké příčce kvality, výběr písní však hodnotit nejde, každému se líbí něco jiného. Je sice vcelku překvapivé, že je zde vedle sebe skladba Every Rose Has Its Thorn od Poison a Picture to Burn od Taylor Swift, ale aspoň, že je zde široký výběr.

Obsahově je to pořád World Tour, akorát ošizený o 20 skladeb a s kratším kariérním módem, tudíž po chvíli nebudete mít co dělat, pokud budete hrát samotni. Trošku všemu napomáhá možnost si za 400 microsoft bodů (10 dolarů) odemknout upravování songů nebo vytváření vlastních, to ale hlavní herní režimy nahrazovat nemůže.

band hero

Vzato kolem a kolem, ti, co se s hrou setkávají poprvé, toho na ní najdou určitě daleko víc než její dlouholetí fanoušci. Pokud vlastníte Guitar Hero 5, jediný důvod, proč dávat peníze do Band Hero, by byl seznam skladeb. A to už vážně záleží jen a jen na vás.


PLUSY: nové skladby, grafika, zvuk, multiplayer, achievmenty

MÍNUSY: žádné novinky, málo songů

skoleni


VERDIKT: Band Hero se určitě povedlo, jen se bude více líbit lidem, kteří preferují spíše pop před tvrdším rockem. Na zajetém konceptu nic zkaženo nebylo, takže se není čeho bát. Jen je škoda, že místo obvyklých 60 skladeb je zde jen 40, a že se vážně skoro nic nezměnilo.

HODNOCENÍ: 85%

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).