Hlavní navigace

Až 20x rychlostní vypalování s Asusem

5. 10. 2007

Sdílet

Společnost Asus uvádí na náš trh novou verzi optické mechaniky schopné číst a zapisovat na většinu CD a DVD formátů, které jsou v současné době k dispozici. Navíc přidává i 20x rychlost zápisu na DVD média.

Cloud23

ASUS DRW-2014 L1T nabízí rychlost zápisu na disk pro 20x DVD- i 20x DVD+ a umožňuje. Díky této dvojí formátové podpoře může nová mechanika vytvářet DVD, které lze přehrávat a číst na většině jednotek DVD-ROM a DVD přehrávačů. Mezi její další funkce patří 6x rychlostní přepis médií formátu DVD-RW, 8x násobný u DVD+RW, 16x rychlostní čtení DVD-ROM, 48x CD-R, 32x CD-RW a v neposlední řadě 14x DVD-RAM a 48x CD-ROM.


Vysoká rychlost a kreativní možnosti označení disku
Kromě toho nabízí uživatelům díky inovační technologii LightScribe možnost vytvořit si vlastní označení disku. Když uživatel vypálí svá data na disk, jednoduše disk převrátí, aby bylo možno na druhou stranu provést grafickou úpravu.

QuieTrack – Ticho a stabilita
Inovační technologie QuieTrack byla vyvinuta s cílem snížit v nejvyšší možné míře hlučnost jednotky při současném zvýšení stability. Skládá se ze dvou převratných prvků: AFFM (Airflow Field Modification) a AVRS (Auto Vibration Reducing System).

Airflow Field Modification - Úprava proudění vzduchu
Hluk a vibrace představují dva hlavní problémy, které obtěžují uživatele při práci
s vysokorychlostní jednotkou. Princip AFFM spočívá v tom, že nerovnoměrné proudění vzduchu ve vnitřních prostorách jednotky mění v proudění plynulé, čímž je nejlépe dosaženo tichého a stabilního provozu.

Auto Vibration Reducing System - Automatický systém pro snížení vibrací
Technologie AVRS je koncipována tak, aby byly minimalizovány vibrace způsobené motorem a rezonancí mezi jednotlivými komponentami. AVRS má za cíl snížit vibrace a hluk způsobovaný nevyváženými částmi rotačních součástí.

FlextraLink – Aby se z disků nestaly jen tácky
Ke znehodnocení disků dochází často kvůli problémům s vyrovnávací pamětí, kdy systém nedokáže udržet stabilní tok dat do vypalovačky. Tím na disku vznikají tzv. prázdná místa. Technologie FlextraLink tuto chybu při vypalování odstraňuje tak, že označí místo, kde bylo zapisování přerušeno a poté, když je tok dat opět obnoven, začne se zapisováním na stejném místě.

Technologie FlextraSpeed trvale monitoruje záznamová média a nastavuje optimální rychlost zapisování tak, aby bylo dosaženo co nejlepší kvality záznamu. Výsledkem je zvýšená přesnost a spolehlivost při čtení, zápisu a přepisu. Optimální provozní rychlost také výrazně snižuje hluk, zvyšuje životnost motoru a šetří zdroje CPU.

Jednotka DRW-2014 L1T je k dispozici ve třech barevných kombinacích – bílá, černá
a béžová. Dodávat se bude s rozhraním Serial ATA a rozměry budou 148 x 42,3 x 172,4 mm, 690g. Cena by neměla přesáhnout 1 200 Kč včetně DPH.

- - Petr Matuška

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).