Hlavní navigace

Audio-video

1. 5. 2007

Sdílet

Xion 1.0 Xion je zajímavý audio přehrávač, který podporuje vrstvenou skinovatelnost, animace, načítání playlist...


Xion 1.0

Xion je zajímavý audio přehrávač, který podporuje vrstvenou skinovatelnost, animace, načítání playlistů a další funkce. Pracuje se všemi hlavními zvukovými formáty.

Tactile12000

Třídimenzionální interaktivní DJ simulátor, s 2 přehrávači LP a hudebním mixérem. Lze prolínat obrazy, dělat tzv. backspin, zrychlovat nebo zpomalovat hudbu. Podporovány jsou formáty WAV a MP3.

K-Lite Mega Codec Pack 1.70

Balík všech nejpoužívanějších a nejnovějších video kodeků a audio filtrů. Obsahuje K-Lite Codec Pack, QuickTime Alternative, Real Alternative, BSplayer a MediaPlayerClassic.

Domácnost a kancelář

Yod‘m 3D

Program nabízející přeměnu plochy na plochu virtuální. Umístí na ni krychli, na jejichž stěnách jsou umístěny jednotlivé pracovní plochy, mezi nimiž lze vybírat otáčením.

Active Desktop Calendar 6.8

Plně nastavitelný kalendář, který je zobrazen přímo na ploše. Na již existující tapetu zobrazí nejen kalendář, ale také oblast, ve které najdete budoucí úkoly a schůzky.

Yahoo! Widget Engine 4

Aplikace pro snadnou tvorbu mini-aplikací (widgets) s využitím JavaScriptu a XML. Můžete snadno změnit jejich vzhled, rozvržení i funkčnost.

Zadarmo: BB FlashBack Express cd/dvd

Tento měsíc jsme pro vás připravili plnou verzi kvalitního programu BB FlashBack Express. Jeho pomocí můžete během několika chvilek vytvořit instruktážní video zachycující třeba ovládání nějaké aplikace, převést ho do flashe a umístit na webové stránky. Než se však pustíte do pořizování záznamů, musíte program zaregistrovat. Po prvním spuštění klikněte v zobrazeném okně na Get free licence online a v otevřeném okně internetového prohlížeče vyplňte a odešlete osobní údaje. Na e-mailovou adresu následně obdržíte registrační kód, který zadejte do registračního okna programu.
Jak tedy zaznamenat vaši činnost na počítači? Spusťte BB FlashBack. V hlavním okně stiskněte tlačítko Record a new movie nebo pokud máte hlavní okno skryté, klikněte pravým tlačítkem na ikonku v systémové liště u hodin a zvolte Record... Program obsahuje množství voleb měnících vlastnosti nahrávání. Zaznamenávat lze buď část obrazovky (např. v okně), nebo celou obrazovku, vybrat si lze i monitor, na němž probíhá nahrávaná akce. Lze také ukládat zvuk k videu, měnit rozlišení během natáčení a mnoho dalšího. Video je možné pořídit nejen z aplikací pro Windows, ale také z programů běžících v DirectX.

S pořízeným záznamem můžete provést tři akce:

1. Konvertovat záznam do flashové prezentace a posléze jej třeba umístit na web a dát tak komukoli k dispozici. 2. Konvertovat záznam do video souboru (AVI) s různým druhem komprese jako je např. DivX (závisí na tom, jaké máte kodeky).
3. Uložit aktuální políčko videa jako obrázek ve formátu BMP.

Komunikace

Opera 9.20

Velmi rychlý a výkonný prohlížeč WWW stránek pro internet i intranet se sympatickým uživatelským prostředím. Integrován je mimo jiné poštovní klient a podpora stahování dat pomocí sítě torrentů.

TOWeb 1.7.2

Potřebujete-li snadno, rychle a bez znalosti kódu HTML vytvořit vlastní webové stránky, může vám pomoci zajímavý nástroj TOWeb.

FTP Commander 7.67

Jednoduchý FTP klient nabízející práci ve dvou oknech. Kromě obvyklých funkcí umožňuje předvolbu serverů, přejmenování souborů na serverech, vytváření adresářů a mnoho dalšího.

Multimédia

Express Burn 3.03

Nenáročný nástroj Express Burn je určen pro snadné vypalování audio CD a datových CD/DVD disků. Nástroj si poradí se všemi typy CD/DVD nosičů, lze vypálit i Blue-ray disky a datové HD-DVD.
IrfanView 3.99

Irfan View slouží k práci s grafikou. Obsahuje všechny funkce, které jsou pro správu obrázkových souborů potřebné. Podporuje množství grafických formátů, zvukových souborů, přehrávání CD, k ostatním lze stáhnout plu-giny.

FunPhotor 5.00

S programem FunPhotor dokážete vytvářet zábavné kombinace různých obrázků a fotografií. Můžete kombinovat rodinné fotografie se snímky známých uměleckých děl, vložit svůj portrét na bankovku apod.

Komerční software & slevy DVD

Microsoft Office Professional 2007

Na našem DVD vám také k vyzkoušení nabízíme balík kancelářských aplikací, označený jako Office 2007. Z graficky přepracovaného a odlehčeného uživatelského prostředí zmizela většina dialogových oken, menu a různých panelů nástrojů, což vede ke zpřehlednění a zrychlení práce.Panel nástrojů v aplikaci Word byl kompletně přepracován: naleznete zde jedinou položku File, která nyní nabízí přehlednou stromovou strukturu. Pro práci s textem je přichystána celá sada položek. Po kliknutí na vybranou položku se spustí panel nástrojů, odpovídající prováděnému úkonu. Při práci s textem se tak na panelu zobrazí pouze nástroje pro formátování. Novinkou je i možnost ukládání do formátu PDF.
Změnám se nevyhnula ani aplikace Excel, hodnoty v buňkách lze zvýraznit barevným sloupečkem, barvami pozadí či sadami ikon v závislosti na obsahu buňky. V oblasti buněk označených jako Table přibyla řada funkcí, možností formátování a změn vzhledu.
Novinkou je také plnohodnotné využívání technologie OpenXML. Tato vlastnost zaručuje budoucí kompatibilitu dokumentů vytvořených v MS Office 2007. Samozřejmostí je práce s dokumenty ze starších edicí MS Office. Při instalaci vám instalátor nabídne odstranění starší verze a nahrazení novou, nebo nahrazení pouze některých aplikací novými. Doporučujeme však třetí možnost, kterou je vytvoření separátní instalace, jež zachová váš stávající balíček Office. Produkt je omezen na 25 spuštění, avšak v průběhu instalace budete dotázáni na aktivační kód, po jehož vyplnění se spustí 60denní zkušební doba. Tento kód obdržíte na stránce uvedené na našem DVD v sekci komerční software.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.