Hlavní navigace

Audio-video

1. 4. 2007

Sdílet

Songbird 0.2.5 Multimediální přehrávač, obdoba iTunes či Windows Media Player. Podporuje velké množství formát


Songbird 0.2.5

Multimediální přehrávač, obdoba iTunes či Windows Media Player. Podporuje velké množství formátů. Program obsahuje české rozhraní.

DVDFab Decrypter 3.0.8.6

Zjednodušená verze programu DVDFab Express. Umožňuje uložit DVD film na pevný disk. Při kopírování dokáže odstranit různé typy ochrany (CSS, RC, RCE, APS, UOPs a Sony ARccOS).

REAPER 1.815

Hledáte-li komplexní nástroj pro nahrávání a úpravu audio souborů, vyzkoušejte program Reaper. Editační funkce zahrnují možnost úpravy hlasitosti, střihu audio souborů, aplikace různých efektů apod.

Domácnost a kancelář

NGM 1.00

Souborový manažer disponuje dvěma na sobě nezávislými panely pro zobrazení souborů. Je určen uživatelům, kteří chtějí jednoduše a rychle provádět úkony jako mazání, přesouvání, kopírování nebo instalování programů.

WikidPad 1.9 Beta 2

Poznámkový blok pro zapisování a správu důležitých poznámek, nápadů, kontaktů a dalších důležitých textů. Tato data jsou řazena do přehledné stromové struktury a v textu lze odkazovat na jakoukoliv již vytvořenou poznámku.

ANVSOFT Flash Slide Show Maker 2.40

Aplikace Flash Slide Show Maker usnadní tvorbu prezentací či slideshow z oblíbených obrázků a fotografií. Slideshow lze uložit ve flashovém formátu SWF a prezentovat ji například na webových stránkách.

Komunikace

FileZilla 2.2.31

Výkonný open source FTP/SFTP klient. Součástí je site manažer pro správu FTP účtů a nástroj pro udržení připojení Download Queue. Podporuje firewally a připojení přes proxy, SSL a Kerberos GSS zabezpečení.Anyplace Control 3.4 Program umožňující vzdáleně (pomocí sítě nebo internetu) zobrazit obrazovku jiného počítače a ovládat jeho klávesnici a myš. Můžete tak pracovat se vzdáleným počítačem, jako kdybyste seděli u něj.

MERAK Mail Server 8.9.1

Poštovní server s integrovaným antivirovým programem, jednoduchým nastavením, s podporou více domén a procesorů. Podporuje protokoly SMTP, POP3, IMAP4 i HTTP. Administraci provádíme přes web, příkazový řádek či běžnou okenní aplikací.

Multimédia

1Click DVD Copy 5.1.1.4

Nástroj pro snadnou tvorbu kopií DVD filmů. Podporuje dvouvrstvá média, umožňuje volbu mezi kopírováním celého obsahu nebo jen hlavního filmu, umožňuje kopírování DVD filmu na pevný disk.

Xilisoft MPEG to DVD Converter 2.0.13

Umožňuje vypalovat DVD z multimediálních video souborů ve formátu MPEG. Vypalovat lze na DVD-R, DVD+R, DVD-RW a DVD +RW. Podporovány jsou systémy NT SC i PAL a poměry stran 4 : 3, 16 : 9.

DivXLand Media Subtitler 2.0.5

S editací a tvorbou titulků k filmům či jinému videu ve formátech AVI, MPEG, WMV a dalších vám pomůže aplikace DivXLand Media Subtitler. Program má velmi jednoduché a přehledné ovládání, umožňuje zobrazení náhledů, podporuje více než 30 formátů.

Zadarmo: Paragon Drive Backup 8 SE cd/dvd

Paragon Software Group patří již mnoho let mezi nejúspěšnější firmy v oblasti správy pevného disku. Paragon Drive Backup je rychlý nástroj pro zálohování dat. Pro jeho plné využívání je nutná registrace. Spusťte instalační EXE soubor, stiskněte tlačítko Next. V dalším kroku potvrďte licenční ujednání, následně se objeví registrační dialog. Kliknutím na odkaz http://registration.paragonsoftware.com/db8se (nebo kliknutím na Registration) otevřete internetovou stránku, kde se zaregistrujte. Povinná pole jsou Email, First name, Last name, Country, Language avšak nejdůležitější částí je e-mailová adresa, neboť na tu vám přijde požadovaný licenční klíč. Po jeho přijetí zadejte UserName a Serial Number podle údajů z e-mailu. Poté lze produkt neomezeně používat. Na závěr je nutný restart celého systému kvůli zavedení potřebných knihoven. Podstatou zálohování v Drive Backupu je vytváření přesných obrazů celých diskových jednotek nebo diskových oddílů. Ovládání programu je integrováno do centra, které funguje zároveň jako integrovaný webový prohlížeč on-line nápovědy. Backup obsahuje integrované nástroje pro samotné zálohování dat. Průvodci dokáží zálohovat jak celý disk, tak i jednotlivé oddíly, data se přirozeně komprimují podle požadavků uživatele. Výsledné zálohy lze chránit heslem a uložit na přenosná média nebo vypálit na CD/DVD. Samostatnou kapitolou jsou úlohy pro kopírování disku. K dispozici máte průvodce kopírováním jednotlivých oddílů nebo celých diskových jednotek. Ovládání je velmi přehledné a intuitivní, uživatel může (nebo nemusí) využít možnosti podrobnějšího nastavení jednotlivých kroků. Povedená je i všudypřítomná nápověda, pokročilé uživatele pak potěší existence přidaných utilit.

Zadarmo: Langmaster: Škola hrou Zeměpis 2 dvd

Tento měsíc jsme pro vás ve spolupráci s firmou Langmaster připravil plnou verzi zábavně-výukového programu Zeměpis 2 z kolekce Škola hrou. Produkt je určen především školákům ve věku 12-16 let. Tento titul se podrobněji zaměřuje na jednotlivé světadíly: Afriku, Ameriku, Austrálii a Antarktidu. U každého světadílu postupuje výklad od fyzického zeměpisu (poloha, povrch, podnebí, vodstvo) přes poznatky o obyvatelstvu, průmyslu, zemědělství a dopravě až k podrobnějším informacím o vybraných státech nebo oblastech. Základní i rozšiřující informace jsou prezentovány atraktivní formou prostřednictvím videoukázek, animací, interaktivních map, zvukových nahrávek a fotografií, které umožní získat o probíraném učivu skutečně dobrý přehled.
Nové vědomosti si upevníte v řadě úloh, které následují za každou lekcí a za každou kapitolou. Tyto úlohy nejen zjistí, jestli probrané látce skutečně rozumíte, ale také umožní rychle se připravit na písemné práce a zkoušení. Probíraná témata jsou následující: životní prostředí Afriky, oblasti Afriky, fyzický zeměpis Severní a Jižní Ameriky, obyvatelstvo Ameriky a seznámení s Austrálií, Oceánií a Antarktidou. Produkt svým obsahem odpovídá osnovám 6. a 7. ročníku základní školy. Obsah byl redigován odbornými pracovníky z Výzkumného ústavu pedagogického v Praze.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.