Hlavní navigace

Audio-video

1. 3. 2007

Sdílet

DVDx 2.6 Aplikace pro převod DVD disků do formátů DivX, které lze následně zálohovat na CD. Konverze může prob


DVDx 2.6

Aplikace pro převod DVD disků do formátů DivX, které lze následně zálohovat na CD. Konverze může probíhat přímo z DVD bez potřeby kopírování na disk. Program vyniká jednoduchým ovládáním. mp3Trim 2.13 beta 1 umožňuje práci s MP3 soubory bez jejich dekomprese a zpětné komprese. Podporuje ořezávání MP3 souborů a dělení na části. Zahrnuta je i normalizace zvuku, ztlumení písniček na obou koncích a vyčištění od šumu.

Microsoft Windows Media Player 11 CZ

Multimediální přehrávač od Microsoftu konečně i v české verzi. Tato edice nabízí vylepšené uživatelské rozhraní, které má zapadnout do vzhledu nové edice MS Windows Vista.

Domácnost a kancelář

Scribus 1.3.3.7

Scribus představuje kvalitní nástroj, který dobře poslouží jak při tvorbě reklamních letáčků či obalů na CD, tak při sazbě rozsáhlých publikací. Podporuje běžné textové i grafické formáty.

7-Zip 4.42

Pakovací program s vysokým stupněm komprese. Umožňuje koprimaci do vlastního formátu 7z, pro který dokáže vytvářet i samorozbalovací archivy, a to do BZip2, GZip, Tar, Zip. Dekomprimovat dokáže ale i archivy CAB, RAR, ARJ, TAR, CPIO, RPM a DEB.

Weather Watcher 5.6.17

Slouží k zobrazení aktuální teploty ve zvoleném městě kdekoliv na světě. Údaje se zobrazují v system tray. Po kliknutí se dozvíte bližší informace jako je tlak vzduchu, síla větru, vlhkost vzduchu a další.

Komunikace

ThunderSite Web Editor 3.0

poskytuje dostatek nástrojů a funkcí pro tvorbu profesionálně vypadajících internetových stránek. S nimi i začátečník může vytvořit, upravovat a publikovat své stránky snadno a rychle.

Ace HTML 10

Výkonný editor pro tvorbu webových stránek. Nabízí nástroje, které pomohou začátečníkům i profesionálům rychle a snadno vytvářet vlastní webové stránky.
TP Commander 7.67 Jednoduchý FTP klient, nabízející práci ve dvou oknech. Kromě obvyklých funkcí umožňuje předvolbu serverů, přejmenování souborů na serverech, vytváření adresářů a mnoho dalšího.

Multimédia

Xnview 1.90

Plná verze programu, sloužícího k prohlížení a konverzi grafických souborů. Podporuje přes 400 grafických formátů. Můžete aplikovat i některé základní grafické filtry (rozmazání, reliéf atd.). Flash Player Pro 3.4 Potřebovali jste někdy pustit flash video a hledáte nějaký specializovaný přehrávač? Vyzkoušejte si aplikaci Flash Player Pro, která slouží k přehrávání, správě a stahování animací nebo her ve formátu Macromedia Flash.

FastStone Image Viewer 2.9

Jednoduchý, rychlý, stabilní a uživatelsky přívětivý prohlížeč obrázků. Pracuje jako grafický editor: umí odstranit efekt červených očí, zaslat obrázky e-mailem, provede obdélníkové, kruhové a elipsové výřezy i výřezy podle ruky, umožňuje změnu velikosti, otáčení, úpravy barev atd.

Zadarmo: Incomedia WebSite X1 cd/dvd

Tento měsíc vám přinášíme zdarma plnou verzi kvalitního nástroje Incomedia Website X1, který umožní i největšímu laikovi vytvořit poměrně zdařilé webové stránky a umístit je na internet. Jedná se o pokročilý nástroj pro vytváření webových prezentací, k jehož obsluhování v podstatě nemusíte znát strukturu HTML kódu. Po spuštění vás přivítá základní obrazovka. Jak je z ní patrné, práce s programem probíhá formou průvodce, který vás může v pěti krocích dovést k vytvoření základní prezentace. Kromě základních informací o názvu vytvářených stránek a kontaktu na autora se v prvním kroku zaměříte na rozvržení hlavní stránky. V dalším kroku pak vytváříte strukturu stránek, přičemž hlavní a zároveň vstupní branou je Home Page (domovská stránka). Další budou dostupné přes definované položky menu. Samotný vzhled a náplň stránek poté vytváříte jednoduchým přetahováním požadovaných objektů. K dispozici máte vložení textu pomocí přiloženého textového editoru, dále lze vkládat obrázek z vlastní galerie, vytvářet náhledy, přidávat flashové animace nebo různé zvuky, hudbu a video. Podporovány jsou tyto videoformáty: AVI, WMV, MOV, QT, MPG, MP2, MPA, a tyto audioformáty: WAV, MP3, WMA, MID. V internetovém prohlížeči s náhledem vytvářené stránky se lze také kdykoli podívat, jak vaše prezentace vypadá. Hotové dílo lze exportovat buď přímo do webového prostoru pomocí FTP protokolu, nebo můžete vše uložit do adresáře na disku.

Zadarmo: Panda Internet Security 2007 cd/dvd

Komplexní bezpečnost vašeho počítače vám pomůže zajistit výkonná aplikace Panda Internet Security 2007. Program je nejen dobrým antivirem, ale nabízí i osobní firewall, antispyware, pomůže vám s problémem zvaným spam... a ještě toho nabídne mnohem více. Vše je spojeno v uživatelsky příjemný nástroj, který dokáže zvládnout i začátečník, ale bude s ním spokojen i profesionál. Panda si udržuje neustále aktualizovanou databázi známých virů, spywaru, červů a dalších škůdců a během práce kontroluje otevírané soubory, e-maily, webové stránky, instant messaging. Jedním ze základních pilířů ochrany je osobní firewall. Ten kontroluje veškerý provoz z vašeho počítače do sítě a opačně. Standardně je nastaven tak, že dovoluje vašim programům komunikovat s internetem, ale brání tomu, aby někdo z internetu (nebo počítačové sítě) mohl na váš počítač přistoupit. Pokud používáte jako klienta pro internetovou poštu Outlook nebo Outlook Express, Panda se automaticky do tohoto programu integruje. V hlavní liště se pak objeví tlačítka, jimiž ovládáte antispamový systém.
Panda Internet Security 2007 je k volnému použití po dobu tří měsíců. Nezapomeňte tedy pravidelně kupovat PC WORLD až se bude blížit konec expiračního období, najdete zde možnost prodloužení na další tři měsíce. Celkově získáte od čísla 12/2006 tento špičkový produkt zdarma na jeden rok.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.