Hlavní navigace

Audio-video

1. 2. 2007

Sdílet

MP3Producer 2.55 Hledáte-li výkonný nástroj pro konverzi audio stop do MP3 a WAV souborů, vyzkoušejte pokročilou a...


MP3Producer 2.55

Hledáte-li výkonný nástroj pro konverzi audio stop do MP3 a WAV souborů, vyzkoušejte pokročilou aplikaci MP3Producer. Program umožňuje převod v kvalitě 8-320 bps, podporuje ID3 tagy, playlisty i databázi CDDB.
UltraMixer 2.0.10.1

Mixování digitální hudby si můžete vyzkoušet pomocí aplikace UltraMixer. Umožňuje míchat hudbu a zvuky v různých formátech. Software je určen zejména pro nenáročné DJ a podle toho je i navržen.

Okoker DVD Ripper 1.3

Jednoduše použitelný program, který dokáže zálohovat vaše oblíbené DVD filmy na pevný disk počítače. Je doplněn jednoduchým konvertorem do formátu AVI, VCD, SVCD, DivX, Xvid a MPEG-1/2/4. Program dokáže vytvářet vysoce kvalitní filmy, přitom dokáže být velice rychlý.

Domácnost a kancelář

Tisk obálek a etiket 2.0.0.0

Jednoduchý program pro tisk obálek. Příjemce lze ukládat pro opakované použití. Vybírat můžete ze čtyř formátů obálek. Tisk je možné různě otáčet a drobně upravovat jeho umístění.

MuralPix 1.07

MuralPix je program, který automaticky vytváří pozadí Windows z vybraných obrázků ve formátu JPEG a v nastavených časových intervalech je mění. Program umí automaticky měnit velikost obrázků, aby se vešly správně na plochu, nebo vložit do tapety kalendář.

Connection Meter 6.5.5f

Program pro kompletní správu telefonického připojení k síti internet. Umožňuje podrobné monitorování průběhu připojení a odpovídajících nákladů, ale dokáže také ušetřit. Samozřejmostí je vždy aktuální nabídka tarifů pro tuzemské podmínky.

Komunikace

Azureus 2.5.0.0

Klient BitTorrent nabízí přehledné uživatelské prostředí. Program se integruje do prohlížeče a po stažení metasouboru torrent se zahájí stahování. Podporuje i stahování více souborů současně.

MyPhoneExplorer 1.5.7

Aplikace pro správu mobilních telefonů značky Sony Ericsson. Stačí telefon připojit přes kabel, Bluetooth nebo IrDa k počítači, a práce může začít. Pokud tedy hledáte jednoduchý program pro administraci svého telefonu přes počítač, zkuste MyPhoneExplorer.

GetRight Pro 6.1

Tradiční a velmi kvalitní program pro stahování souborů z internetu. Nabízí funkci obnovení přerušeného spojení, vyhledávání nejsnáze dostupného místa pro stažení dat, záznam provozu do souboru či integraci s prohlížečem.

Multimédia

Photo Recovery 0.12

Software, který vám pomůže získat všechny JPG obrázky ze "zkažených", naformátovaných i vymazaných karet. Jediné, co nedokáže, je vrátit vám vaše snímky v případě, kdy systém nerozpozná kartu jako zařízení.

Ignition 2.11.0.53

Utilita Ignition vám pomůže s využitím místa na CD a DVD při vypalování. Uplatní se zejména při vypalování většího množství dat na několik médií, kdy dokáže obsah přizpůsobit tak, aby na discích nezbylo zbytečně volné místo.
3D Canvas 6.6.5.12 Software pro 3D modelování a animaci v reálném čase. Obsahuje základní nástroje jako deformace, modelování či vybarvování 3D objektů. Umísťováním objektů na scéně v čase snadno vytvoříte animaci, 3D Canvas zajistí její plynulost a umožní uložení do AVI souboru. Program podporuje import většiny běžných 3D grafických formátů.

Zadarmo: MagicTweak cd/dvd

Tento měsíc si s programem MagicTweak posvítíme na podrobná nastavení operačního systému Windows. Dostává se vám totiž do rukou nástroj, který posune Windows blíže vašim představám a který vám umožní upravit i ty části systému, jež pro vás byly neměnitelné. MagicTweak vám tedy umožní například měnit systémové ikony nebo standardně přednastavené složky pro ukládání dat, mazat historii a naposledy otevřené dokumenty, obměňovat ikony složek, odebírat programy, nastavovat prostředí sítě a Internet Exploreru, měnit informace o uživateli, upravovat programy aktivující se po spuštění systému, kontrolovat procesy a mnoho dalšího.
Hlavní a vlastně jediné okno programu je rozděleno na dvě části. Vlevo je navigační část, kde si můžete vybrat, na jakou oblast vašeho systému se chcete zaměřit. Vpravo potom uvidíte jednotlivé volby, které je možné nastavit. Program obsahuje celkem jednadvacet oblastí k nastavování, přičemž v každé z nich je průměrně asi deset voleb. Některé úpravy se projeví okamžitě poté, co stisknete tlačítko Uložit volby..., avšak akce, které provádějí úpravu v registrech, vyžadují minimálně odhlášení a opětovné přihlášení, někdy i restart. Obecně se dá říci, že pokud se volby týkají aplikace, projeví se okamžitě, pokud mění nastavení prostředí aktuálního uživatele (změny v registrech), obvykle vyžadují nové přihlášení, pokud je změna na úrovni ovládání hardwaru či nějaké jiné systémové služby, je potřeba restart.
Při prvním spuštění vás program vyzve k registraci. Zadejte následující údaje:
User Name: PC WORLD, Czech edition
Registration Code: F885D4VJ

Zadarmo: OpenOffice.org 2.1.0 CZdvd

OpenOffice.org je plnohodnotný kancelářský balík, který lze zdarma provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách. Od verze 2.0 umí pracovat s novým standardem dokumentů OASIS Open Document Format for Office Applications (OpenDocument, ODF). Tento standard, který je podporován Evropskou unií, je založen na XML a zajišťuje možnost výměny elektronických dokumentů bez obav z toho, že je druhá strana nebude moci otevřít svou kancelářskou aplikací. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslicí nástroj Draw a program pro tvorbu prezentací Impress. Podle celé řady novinek, které tato edice obsahuje, to vypadá, že učinila ve svém vývoji pořádný krok dopředu. Tento kancelářský balík obsahuje již v základní instalaci výkonný databázový nástroj Open Office Base. Tím se stává naprosto srovnatelný s produkty, vydávanými na komerční bázi. Mezi hlavní novinky verze 2.1 patří vylepšený export HTML v Calcu, podpora více monitorů v Impressu, automatické upozornění na aktualizace, vylepšená podpora Access databází v Base a Lokalizace do více jazyků.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.