Hlavní navigace

ATEN představuje řešení KVM a HDMI

31. 5. 2007

Sdílet

Společnost ATEN zabývající se návrhem, výrobou a distribucí propojitelných řešení, dnes oznámila uvedení nové technologie přepínačů KVM, ke kterému dojde na letošním veletrhu Computex v Taipei.

Ve třech živých prezentacích ATEN představí jednotlivé funkce svých řešení KVM vhodných pro rozšiřování serverových místností, řešení Over the NET pro vzdálenou správu serverů nebo řešení HDMI Video určené pro domácí kina. Většina těchto řešení KVM představovaných na veletrhu Computex 2007 je na trh uváděna zcela nově.


Řešení HDMI Video
Hlavní novinkou firmy z oblasti práce s videem je přepínač VS481 vybavený 4 porty HDMI. Dle zástupců společnosti jde o přelomový produkt, se kterým firma ATEN míří na nejširší trh v oblasti videa. Kromě podpory HDMI ver. 1.2 je přepínač VS481 rovněž plně kompatibilní se standardem ochrany digitálního obsahu HDCP (High-Bandwidth Digital Content Protection). Krabička je osazena čtyřmi HDMI vstupními porty, a tak umožňuje uživateli rychle a snadno sdílet zobrazovací zařízení HDMI, jako např. HD DVD přehrávač, satelitní systémy, digitální videokamery nebo herní konzole. Jeden z p HDMI portů je umístěn na přední straně přepínače a je tak k dispozici pro okamžité připojení například digitální videokamery. Zařízení se dodává spolu s dálkovým ovladačem, přepínač lze také ovládat tlačítky na krabičce a tím určit výběr požadovaného vstupního zdroje.

- - David Zajíc

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).