Hlavní navigace

Asus ztrojnásobí výrobu Eee

27. 12. 2007

Sdílet

Notebooky Asus Eee 701 se ve světě prodávají opravdu velmi dobře. Svědčí o tom mimo jiné fakt, že v prvním čtvrtletí příštího roku chce Asus jejich produkci ztrojnásobit.

MIF21

Ultralevné notebooky Asus Eee se staly hardwarovým trhákem letošních Vánoc. Od půlky listopadu, kdy se notebooky začaly prodávat, se jich prodalo více než 350 000 a poptávka po nich neustále stoupá. Aby také ne, když si v USA můžete v přepočtu za necelých 5000Kč koupit ultralehký notebook s integrovaným Wifi a spoustou dalších věcí. Poptávka však stále převyšuje nabídku, proto chce Asus v prvním čtvrtletí příštího roku jejich produkci ztrojnásobit a na trh dodat více jak milion těchto zařízení. A jejich počet by měl v průběhu roku dále růst. Za celý rok 2008 chce Asus prodat pět milionů těchto mininotebooků. Začátkem nového roku se na trh dostanou také nové barevné varianty Eee.


Asus Eee je nejúspěšnější produkt Asusu posledních let. Společnost chce na tento úspěch navázat i v desktop segmentu, v první polovině příštího roku představí desktopovou variantu Eee. Zde jsem obzvlášť zvědavý s čím Asus přijde, protože postavit počítač s cenou okolo 5 tisíc korun není zase tak složité.

V ČR se má Asus EEE 701 oficiálně prodávat od února 2008, jeho cena však z původní (v březnu 2007 oznámené) částky kolem 200 USD vyšplhala podstatně výš a překročí hranici 10 000 Kč.

- - Tomáš Šulc