Hlavní navigace

Asus uvádí novou generaci audio karty Xonar D2

20. 6. 2007

Sdílet

Společnost Asuspředstavila novou zvukovou kartu Asus Xonar D2. Jedná se o 7.1 kanálovou zvukovou kartu postavenou na audio čipu AV200, který poskytuje nejenom kvalitní zvuk, ale také umožňuje Dolby a DTS, čímž může změnit každé PC na multimediální centrum.

Asus Xonar D2 nabízí odstup signálu od šumu (SNR) 118 db a to jak u audio vstupu, tak i výstupu. Tento parametr teoreticky dohání přední zvukové karty na našem trhu a na rozdíl od mnoha integrovaných modelů poskytuje tuto hodnotu odstupu signálu od šumu i na centrálním a zadních výstupech (tj. u všech osmi kanálů).


Kromě toho, že dosahuje díky výkonnému zvukovému čipu Xonar D2 vysoké audio kvality, obsahuje Xonar D2 také zvukové technologie Dolby a DTS. Ty zahrnují Dolby Digital Live, který převádí PC nebo ozvučení her v reálném času na Dolby Digital, Dolby Headphone, jež vytváří zážitek prostorového ozvučení médií s použitím soupravy sluchátek, Dolby Virtual Speaker podávající poslechový dojem z prostorového ozvučení ze stereo reproduktorů a Dolby Pro Logic IIx, který vytváří až 7.1 kanálové prostorové ozvučení z 5.1 zdrojů. Posledními formáty je DTS Interactive určený pro kódování AC-3 v reálném čase a DTS NEP: PC stereo pro multi-kanálové rozšíření.

Technologie Xonar D2 umožňuje i 3D rozložení zvuku v počítačových hrách. Technologie DirectX zpřesňuje a vytváří 3D rozložení zvuku okolo přehrávače pro konfiguraci reproduktorů 4, 5.1, nebo 7.1.

Až praktické testy však dokáží, zda se tato zvuková karta vyrovná momentální špičce v tomto segmentu – SoundBlasteru X-Fi. Na kartu se můžete těšit již v průběhu července, její cena by neměla přesáhnout 1 000 Kč.

- - Petr Matuška

MIF21