Hlavní navigace

Asus uvádí kompaktní chladič CPU Arctic Square

8. 4. 2007

Sdílet

Po delší době společnost Asus uvádí na trh další chladič z řady Arctic. Celá řada modelů se vyznačuje tichým chodem a vysokým chladícím výkonem. Nový model Arctic Square navíc přidává i ochranu komponent základní desky poblíž patice procesoru

skoleni

Nový chladič Arctic Square je kompaktním řešením pro chlazení procesoru s rozměry 108×106×135 mm a hmotností 666 gramů. Může se pochlubit vlastnostmi jako jsou dvojité postranní žebrování, kontrola dynamické rychlosti větráku a čtyři měděné teplovodní trubky pro efektivní odvádění tepla od procesoru.


Chladič je totiž určen jak pro jedno a dvoujádrové procesory AMD pracující v paticích Socket 754, 939 nebo AM2, tak i díky snadno měnitelným redukcím lze použít chladič i pro procesory Intel. Mezi podporovanými procesory jsou tak AMD Sempron 64, Athlon 64 a Athlon 64 včetně FX verzí, u CPU Intel pak Celeron D, Pentium 4 a D, Core 2 Duo, Quad a Extreme. Díky malým rozměrům je Arctic Square kompatibilní s celou řadou základních desek a počítačových skříní.Arctic Square sází na design dvojitého postranního žebříkovitého žebrování, umístěného na obou stranách chladiče, což zajišťuje větší plochu pro výměnu tepla. Čtyři měděné Heat-Pipe trubice efektivně odvádějí teplo generované procesorem, udržují tak procesoru nízkou teplotu. Od odvod tepla se stará 92 mm ventilátor s možností regulace otáček od 1 000 do 2 300 ot/min.

Chladič by měl být na pultech našich obchodů během května 2007 za cenu okolo 1 000 Kč včetně DPH.

Foto: AsusTek Computer

- - Petr Matuška

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).