Hlavní navigace

Asus Eee s předinstalovanými XP

17. 1. 2008

Sdílet

Společnost Asustek vyslyšela prosby zákazníků, a koncem prvního čtvrtletí začne na trh dodávat i mininotebooky Eee s předinstalovanými Windows XP. I přes cenu OS by jejich cena neměla výrazně vzrůst.

skoleni

Mnoho uživatelů a potenciálních zájemců si stěžuje, že jim Linuxový OS nevyhovuje a jsou zvyklí na klasické Windows. Ty se sice dají na Eee nainstalovat, ale kvůli maličkému disku je nutné z instalace odstranit některé nepotřebné programy či smazat skrytý oddíl na disku Eee se zálohou, což ne každý uživatel zvládne nebo chce. Do sídla Asusteku denně přijde spousta žádostí a dotazů ohledně Eee a Windows XP. Společnost proto zákazníkům vychází vstříc a uvede Eee s předinstalovanými Windows XP.

Eee s Windows XP budou mít hardwarové vybavení stejné jako Linuxové Eee, dodávat se budou s disky o kapacitě 4 a 8GB. "Eee od listopadového vydání zaznamenala obrovský úspěch a naši odběratelé chtějí svým koncovým zákazníkům nabídnout více možností, které Eee si vybrat. S Windows XP očekáváme ještě větší zájem o Eee a rozšíření fanouškovské základny," řekl Jackie Hsu, prezident Asusteku pro Severní Ameriku.

V USA by se "Eee XP" měly začít prodávat od konce tohoto čtvrtletí, v Evropě (a ČR) zřejmě o několik týdnů později. Asus zároveň ubezpečil, že cena licence Windows XP Eee neprodraží, přesné ceny však nezveřejnil.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).