Hlavní navigace

Aspire X-Qpack AL/420 Silver

1. 2. 2006

Sdílet

Zajímavě řešená skříň Aspire X-Qpack AL/420 Silver je určena pro základní desky formátu miniATX. Motherboard je ...


Zajímavě řešená skříň Aspire X-Qpack AL/420 Silver je určena pro základní desky formátu miniATX. Motherboard je umístěn ve spodní části, diskové mechaniky a napájecí zdroj jsou umístěny v horní polovině. Celohliníková konstrukce je málo tuhá, celkový dojem nezlepšují ani velmi tenké stěny. Ty byly na námi testovaném výrobku v průhledném provedení, k dispozici by však měl být i model se standardními bočnicemi. O chlazení se stará jeden ventilátor 120 x 120 mm, který byl při testu velmi hlučný. Náročnější uživatele potěší madlo na přední straně, negativně zapůsobí pořizovací cena.
Výkon/cena:HHHHH
Výbava:HHHHH

Asus TA250

První skříň od společnosti ASUS vypadá na rozdíl od modelu Vento jako počítačová a ne jako kulisa do Spielbergova filmu. U tohoto modelu se sází na zaručené a ověřené tvary kancelářských počítačů. Skříň je flexibilní, lze do ní umístit základní desky velikosti od mikroATX až po full size ATX. Vnitřní prostor skříně je dost velký, a to i přes fakt, že není možné vyjmout plech pro přidělání základní desky. K dobrému chlazení je potřeba přikoupit ventilátory. Za zmínku stojí konstrukce, která celou skříň udrží ve stabilním stavu i při vysoké námaze. To ocení uživatel zejména při manipulaci.
Výkon/cena:HHHHH
Výbava:HHHHH

Asus TM551

Druhá PC skříň společnosti Asus nese název TM551 a při jejím návrhu návrháři nezapomněli na kapku extravagance. Skříň je typu minitower, což je nejmenší třída počítačových skříní. Proto jsme se u tohoto modelu zaměřili na vnitřní rozložení model obsahuje čtyři externí pozice, a to po dvou 3,5" a 5,25". Uvnitř case pak dále nalezneme tři pozice pro pevné disky. Do skříně vložíte pouze základní desku typu microATX. Volné pozice pro rozšiřující karty jsou pouze čtyři, jedna je pro slot AGP/PCI Express. Chlazení skříně se musí spolehnout pouze na jeden osazený chladič.
Výkon/cena:HHHHH
Výbava:HHHHH

Asus Vento 3600

První, co zaujme, je materiál této počítačové skříně. Svým tvarem připomíná mohutný vysavač. Hliníková konstrukce je doslova oblepena plastem. Zajímavým řešením je otevíraní dvířek, které vyjíždějí směrem nahoru po obvodu horní části. Pro otevření stačí otočit mechanizmem na boku, který posune upevňovací lištu. Po otevření naleznete dva ventilátory v přední částí a jeden s LED diodami, který se nachází v zadní části. Instalace hardwaru je snadná, díky připraveným lištovým úchytkám. Chybí tlačítko s funkcí reset. Tato skříň je určena pro uživatele, kteří si potvrpí na výstřednost.
Výkon/cena:HHHHH
Výbava:HHHHH

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).