Hlavní navigace

ARTE HD na satelitu ASTRA

26. 6. 2008

Sdílet

Lucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES oznámila, že veřejnoprávní kanál ARTE začne od 1. července vysílat svůj německý program ve vysokém rozlišení prostřednictvím satelitního systému ASTRA.

skoleni

Program s rozlišením v kvalitě HD se bude vysílat z hlavní orbitální pozice ASTRA na 19,2° východně a nabídne hodnotný obsah od ARTE s výtečnou kvalitou obrazu. ARTE přitom využije stávající a dříve smluvenou digitální přenosovou kapacitu systému ASTRA. Později se prostřednictvím satelitů začne přenášet i jazyková mutace ARTE HD ve francouzštině.

Po spuštění tohoto vysílání v kvalitě HD se počet kanálů HD distribuovaných prostřednictvím systému satelitů ASTRA zvýší na výsledných 35. ASTRA tímto zároveň posiluje své postavení nejrozšířenější platformy HD v Evropě.

„Spuštění programu ARTE HD opět potvrzuje, že vysílání v kvalitě HD nabývá na významu“, uvedl Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. „Velmi nás těší, že ve vysokém rozlišení se začne vysílat další vysoce kvalitní program, ARTE HD, a zvýší tak atraktivitu nabídky HD na satelitech ASTRA.“

Technické parametry pro příjem ARTE HD: Transponder 1.011 přijímá parametry: 11361. 75MHz, Horizontální-Polarizace, 8PSK, 2/3, 22Msymb/s (DVB-S2)

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).