Hlavní navigace

Apple App Store překonal další hranici

11. 9. 2008

Sdílet

Jsou to necelé dva měsíce, co Apple otevřel svůj internetový obchod s aplikacemi všeho druhu a společnost se už chlubí, že prodala přes 100 milionů programů.

cyber23

Apple App Store je internetový obchod společnosti Apple otevřený na začátku července letošního roku a prodávají se v něm primárně programy, utility a další aplikace pro počítače Apple Mac a operační systém Mac OS X, ale nejen pro ně. Nakupovat totiž jde i pro iPhony či iPody. Obchod je od svého otevření díky silné propagaci Apple velmi populární, za první tři dny svého působení prodal přes 10 milionů programů.

Poté zájem trochu opadl, avšak stále se těší poměrně silné pozornosti návštěvníků, a tak společnost Apple tento týden oslavila 100 milionů prodaných věcí. V současné době Apple App Store nabízí přes 800 aplikací, přičemž přes 200 z nich je freewarových, které se do statistik nezapočítávají.

Další novinky u Apple

Když už mluvíme o produktech Apple, nebylo by na škodu zmínit i další novinky této společnosti. Ta totiž představil novou 120GB verzi svého populárního přehrávače iPod classic společně se čtvrtou generací zmenšené verze iPod Nano, která je s kapacitou 8 a 16GB nejtenčím iPodem v nabídce Apple.

- - Tomáš Šulc

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).