Hlavní navigace

Apple plánuje ze svého App Store odstranit tisíce aplikací

28. 4. 2022

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Společnost Apple zřejmě odstraní ze svého App Store až tři tisíce aplikací. Firma sice oficiálně zprávy nekomentovala, má se jednat ale o aplikace, které jejich vývojáři delší dobu neaktualizovali.

Změnu zatím Apple oznámil v mailu, který poslal některým vývojářům. Vývojáři podle magazínů The Verge nebo Techcrunch dostali dostali třicet dnů na to, aby se svou aplikací něco udělali.

„Aplikace bude dál k dispozici i pro nové uživatele, pokud do třiceti dnů předložíte ke kontrole její aktualizaci. Pokud se tak nestane, bude aplikace stažena z prodeje,“ napsali zástupci společnosti. Uživatelů, kteří už takovou aplikaci v telefonu nebo tabletu mají, se ale změna nedotkne. Stažené aplikace jim dál v zařízeních.

skoleni

Společnosti Sensor Tower, která se zabývá informacemi o aplikacích, odhaduje, že by po zásahu Apple mohlo zmizet z App Store téměř tři tisíce aplikací. Může to být ale i více. Firma to odhadla po kontrole všech aplikací, které si nainstalovalo minimálně deset tisíc uživatelů.

Které aplikace ale Apple považuje za zastaralé a neaktualizované, není jasné. Firma na dotazy obou magazínů nereagovala. První kolo odstraňování by mělo proběhnout už koncem května.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).