Hlavní navigace

Android Auto nyní do každého vozu! - 2.díl

23. 6. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Zapomeňte na předražené informační a zábavní systémy do aut. Ukážeme vám řešení, k němuž budete potřebovat pouze mobilní telefon s operačním systémem Android.

Předcházející díl

 

Aplikace Android Auto pracuje v každém autě, a to i v tom starším. Vše, co pro její provozování potřebujete, je to správné příslušenství a smartphone s operačním systémem Android 5.0 (Lollipop) či vyšším (Android 6.0 je lepší) s přiměřeně velkým displejem. K němu přidejte několik podařených aplikací a vhodnou konfiguraci mobilního telefonu a uvidíte, jak aplikace Android Auto promění váš mobilní telefon na systém, který bude stejně tak dobrý jako několikanásobně dražší zábavní systém.

Krok 2: Integrace technologie Bluetooth do auta

Dokud váš smartphone nebude potřebovat dobít, není nutné se žádnými kabely pokaždé, když sednete do auta, vůbec zabývat. Pokud totiž vsadíte na technologii Bluetooth, pak ta vám vyřeší všechny potíže s kabely, které by vás mohly odradit, popř. zkomplikovat poslech hudby nebo dotazování se na správný směr jízdy.

Pokud již má vaše auto podporu technologie Bluetooth zabudovanou, pak máte velkou výhodu. Pak totiž už pouze spárujete svůj smartphone s informačním a zábavním systémem auta a rovnou můžete pokračovat dalším krokem. V opačném případě budete muset do auta technologii Bluetooth přidat a k tomu budete potřebovat speciální hardware.

Pro auta, která mají konektor pro vstup typu auxiliary 3,5 mm se dají přijímače Bluetooth sehnat doslova za hubičku. Například firma Mpow prodává svůj přijímač Bluetooth už za cca 300 Kč, i když v tomto případě vám spíše doporučíme přijímač Bluetooth 4.1 za cca 400 Kč na Amazonu, který již má integrovaný vypínač. (Zmiňovaný levnější model se zapíná stiskem a držením tlačítka, což je poněkud méně pohodlné).

Tento přijímač za cca 400 Kč dokáže technologii Bluetooth integrovat do každého auta, které má vstup typu auxiliary.

Všechny tyto přijímače sice mají integrovánu baterii, nicméně je daleko lepší připojit je k autonabíječce. Tak například tenkou dual-USB autonabíječku od firmy RAVPower seženete už za cca 200 Kč, přičemž vám umožní nabíjet přijímač Bluetooth přes libovolný kabel typu micro-USB. Druhý slot pak můžete použít pro vlastní nabití telefonu třeba při dlouhých cestách autem.

Nemáte v autě vstup auxiliary? Nevadí, ještě je tu šance v podobě Bluetooth vysílače FM, který snímá zvuk z vašeho smartphonu a vyváří vysílač omezeného dosahu určený pro vaše autorádio. Zřejmě jedním z nejpopulárnějších řešení na Amazonu je Bluetooth vysílač od firmy VicTsing za cenu okolo 400 Kč, který disponuje volbou pro rychlý výběr otevřeného rádiového frekvenčního pásma. Autonabíječka rovněž má náhradní slot USB, který oceníte v případě, kdy bude váš smartphone potřebovat dobít.

cyber23

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).