Hlavní navigace

AMD Spider 1/4 – úvod

21. 11. 2007

Sdílet

Před týdnem začala ve Varšavě největší předváděcí akce společnosti AMD tento rok – byla zde představena nová generace stolních mikroprocesorů, nové čipsety, grafické karty a nastíněn byl i pohled do budoucna.

Rozhodně jsme se tedy ty celé tři dni nenudili a přinášíme vám podrobný přehled a popis toho, co jsme na akci viděli.


Platforma, platforma, platforma …
… jako by se ozývalo odevšad, kde byly zastoupeny nové výrobky společnosti AMD. A právě toto slovo, respektive možnost vyrábět a prodávat navzájem 100procentně kompatibilní výrobky a komponenty pod ním zastoupené, byly přesně impulsem k tomu, aby AMD koupila před nějakou dobou společnost ATI, která se toho času zabývala výrobou grafických karet ATI Radeon a čipových sad ATI Xpress.

A tak jsme byli svědky představení ucelené platformy čítající nové čipové sady řady AMD 700, stolních mikroprocesorů AMD Phenom a grafických karet řady ATI Radeon HD 3800. Na tento okamžik čekalo AMD několik let, protože nyní budou moci „tlačit“ nejen mikroprocesory a grafické karty zvlášť, ale budou je jistě nabízet dohromady jako nejlepší řešení.

A co nová platforma, nazvaná Spider, nabízí nového? Předně to jsou nativně čtyřjádrové mikroprocesory AMD Phenom postavené na nové mikroarchitektuře AMD K10, dále pak grafické karty ATI Radeon HD 3800 s dobrým poměrem výkon/cena a podporou režimu CrossFire a CrossFire X (tedy spojení dvou, ale i tří a čtyř grafických karet dohromady) a také čipové sady od levnějších až po ty nejdražší, které podporují nové funkce jako mikroprocesoru (HyperTransport 3.0, Cool’n’Quiet 2.0 atp.) a grafických karet (PCI Express 2.0).

Více informací o uvedených technologiích přineseme v několika následujících článcích. Zatím se můžete seznámit s několika fotografiemi, neboť před každou náročnou prací je potřeba trochu relaxace ...


Jaká že je ta správná volba? ...


...no přece jedině AMD ...


... a takhle se bude cítit konkurence.


Ehm ... a ještě něco málo nakonec. Krásný úsměv.

Přečtěte si také: AMD Benchmarkfest 2007 - Radeony HD 3xx0 v akci

- - Petr Matuška