Hlavní navigace

AMD chystá mobilní ATI RV770

8. 8. 2008

Sdílet

Společnost AMD co možná nejrychleji kutí grafický čip ATI RV770 alias Radeon HD48x0 pro notebooky. Po úspěchu v segmentu stolních počítačů společnost věří, že by se čip mohl uchytit i v noteboocích

skoleni

A je proč spěchat. Mobilní Radeony HD38x0 přišly do notebooků teprve před pár týdny, zpoždění oproti stolní verzi bylo přes půl roku. Ke všemu jsou notebooky s ATI Mobility Radeon HD3870 stále nesehnatelné, což vůbec nesvědčí mobilní platformě AMD Puma, které se po uvedení v porovnání s Intelem a jeho Centrinem 2 nevede úplně nejlépe.

Pomoci by mohl právě Mobility Radeon HD48x0, který má reálnou šanci porazit grafické karty NVIDIA GeForce 9800M a spočinout tak na trůnu nejvýkonnějšího řešení pro notebooky a tím získat pro AMD cenné body a hlavně prodeje.Mluví se o dvou verzích. Obě by měly být založené na desktopovém čipu HD4850, tedy přesněji mít jeho frekvence a specifikace včetně plných 800 unifikovaných procesorů. Mezi sebou by se měly lišit grafickou pamětí a to 512MB a 1024MB GDDR3 paměti.

Datum vydání je však bohužel zatím neznámé.

- - Tomáš Šulc