Hlavní navigace

All-in-One NAS servery QNAP i do firemního prostředí

16. 10. 2007

Sdílet

Umax a QNAP představuje další z řady All-in-One NAS serverů TS-209, TS-109Pro a TS-209Pro, které míří nejen k domácím uživatelům, ale díky podpoře Windows ADS (Active Directory Service) i do menších firem.

skoleni

Všechny představené QNAP servery dle zástupců Umaxu charakterizuje relativně jednoduchá instalace v několika krocích a snadná obsluha přes webové rozhraní. Díky tomu jsou tyto servery určeny i běžným uživatelům, kteří nejsou IT profesionály. Velmi dobře si také rozumí s multimediálními přehrávači, které lze takto využít pro streamování videa přímo po síti a potěšit se z kvalitního High Definition obrazu i zvuku.

Model TS-209 vychází z dvoudiskového modelu TS-201. Novinkou je zde výkonnější procesor Marwell SoC 500MHz, díky němuž dosahuje přenosu dat až 27 MB/s v FTP read módu. Podpora dvou SATA disků umožňuje dosáhnout celkovou kapacitu až 2 TB. Při instalaci zařízení lze zvolit typ raidového pole 0 nebo 1. Implementovaná HHS technologie (HDD Health Scanning) preventivně skenuje vadné bloky na disku a tím snižuje potenciální možnost ztráty dat. Tento model zvolí uživatelé, kteří preferují vysoký výkon, zvýšenou bezpečnost svých dat nebo využijí maximální kapacitu zařízení.

Totožný procesor obsahují i další dvě novinky - modely TS109Pro a TS209Pro. Řada implementovaných funkcí jako file server, FTP server, web server, iTunes server, print server, dowload station a další jsou důkazem širokých schopností těchto kompaktních All-in-One řešení. Důkazem je i trojnásobný stupeň zálohování dat. Kromě RAID 1 mirroring funkce (kopie dat na externí USB nebo e-Sata disk) lze díky aplikaci NetBak Replicator snadno zálohovat/obnovit data přímo z PC nebo notebooku. Funkce Remote Replication umožňuje odkudkoliv po internetu replikovat data na další NAS zařízení řady TS. Nasazení do firemního prostředí umožňuje podpora Windows Active Directory, díky které se výrazně zrychlí a zjednoduší správa účtů uživatelů a skupin.

Doporučená maloobchodní cena modelu TS-209 je 8 999 Kč s DPH, TS-109Pro stojí 8 499 Kč s DPH a model TS-209Pro je nabízen za 9 999 Kč s DPH. Všechny uvedené modely se dodávají bez instalovaného pevného disku.

- - David Zajíc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).