Hlavní navigace

Aliens: Colonial Marines – zpátky na LV-426

18. 1. 2009

Sdílet

Herní generace se přehouply a o atmosférické dvojici klenotů Aliens vs Predator už dneska prakticky nikdo neví. Avšak neklesejte na mysli! Osvěta se blíží

 

A pod svá ochranná vývojářská křídla si ji vzal Gearbox. Ten si uvědomil, že i tato generace potřebuje zažít ten mrazivý strach z Gigerova slizkého monstra a ve svých studiích kuchtí rovnou dva tituly. Mezitím co Alien RPG zůstává veřejnosti kompletně utajeno, o Aliens: Colonial Marines už nějaké ty informace máme.

 

Konceptově půjde o týmovou kooperační hru podobnou Left 4 Dead. Každý ze čtyř členů týmu bude mít svou specializaci a třídově rozdílnou výbavu. Arzenál se nepřehoupne přes zajeté koleje, proto se připravte na útočné pušky, těžké útočné pušky, plamenomety, granátomety, rotační kulomety atd. Zkrátka cokoliv, co jste viděli ve filmu, nebo použili v Aliens vs Predator bude i zde. Kooperaci si nejvíce vychutnáte rovnou ve čtyřech lidech tak, že každý dostane pod svou kontrolu jednoho vojáka, ovšem pokud věříte umělé inteligenci víc, než vašim přátelům, pamatuje se i na vás. Zbývající členy týmu budete moc ovládat podobným systémem, jako byl v Brothers in Arms a budete-li mít chuť, můžete se mezi nimi přepínat.

 

Příběh prozatím podléhá absolutnímu utajení, ovšem ví se, že se bude odehrávat na planetě LV-426, kde se odehrával děj prvního filmu, na Sulacu, kde se Ripleyová přidala k mariňákům a závěrem také na planetě s nápravným zařízením, jež sehrálo jednu z hlavních rolí ve filmu třetím.

 

Slíbena je dokonce i návštěva oné veleslavné mimozemské lodě, kde se poprvé člověk setkal s vetřeleckým „pavoukem". Speciálně u tohoto slibu je dobré také podotknout, že o výtvarnou stránku hry se stará Syd Mead, který si za své dovednosti v tomto oboru odnesl Oscara.

 

Hra by měla vyjít tento rok.

 

Zdroj: CVG.co.uk

skoleni