Hlavní navigace

Akasa a její USB drobnosti

14. 3. 2007

Sdílet

Společnost Akasa je v našich končinách známá především chladiči CPU a napájecími zdroji. V jejich sortimentu jsou však i jiné výrobky, které by neměly zůstat bez povšimnutí. Mezi ně patří i USB příslušenství.

UI21


Akasa E-flyer Combo M2 je čtečka paměťových karet ukrytá v neotřelém a na pohled pěkném kabátku. Ve svém těle integruje celkem pět slotů pro paměťové karty, které jsou s různými redukcemi a nástavci obsáhnout téměř kompletní nabídku karet na našem trhu.

Podporovány jsou formáty:
Slot 1: CF-type I, CF-type II, CF-ultra II, Micro Drive, CF-pro, CF-pro II, CF Extreme, CF Extreme III, CF-PSP II
Slot 2: MS, MS (Magic Gate), MS-Pro (Magic Gate), HS-MS-Pro (Magic Gate), MS-Duo, MS-Duo (Magic Gate), MS-Pro-Duo (Magic Gate), HS-MS-Pro-Duo (Magic Gate)
Slot 3: SD, SD-ultra, SDC, SD-Pro, SD-ultra II, MMC, HS-MMC, MMC Pro, MMC Plus, RS-MMC, Mini SD,
Slot 4: SM, X card, X card (M)
Slot 5: TransFlash, microSDCombo M2 se vyznačuje nízkou hmotností a kompaktní velikostí (87 x 54 x 18 mm), pro komunikaci s počítačem a pro potřeby napájení je vybavena pouze jedním miniUSB konektorem USB 2.0.Ve stejném duchu i provedení byla představena i druhá novinka – Akasa AK-HB-01-BK. Jedná se o USB hub s podporou až čtyřech zařízení s maximální přenosovou rychlostí až 480 Mbit/s. Rozměry tohoto hubu jsou 60 x 37 x 14 mm a k počítači se připojuje opět konektorem miniUSB. V případě, že by uživatel překročil s připojenými zařízeními maximální odběr proudu, je k dispozici i možnost dokoupení přídavného napájecího zdroje, který by měl všechny nároky zařízení zvládnout.

Oba dva výrobky jsou k dispozici jak v černé, tak i v bílé barvě a na našem trhu se objeví do konce března 2007.

Grafika: Akasa

- - Petr Matuška