Hlavní navigace

Adobe vyhlašuje soutěž pro nadějné grafiky, fotografy a designéry

25. 11. 2008

Sdílet

V této soutěži budou oceněni nejlepší studenti grafického designu, fotografové, ilustrátoři, animátoři, digitální filmaři, vývojáři a počítačoví výtvarníci z uznávaných světových institucí.

skoleni

Společnost Adobe oznámila, že začala přijímat přihlášky do devátého ročníku soutěže ADAA (Adobe Design Achievement Awards). V této soutěži budou oceněni nejlepší studenti grafického designu, fotografové, ilustrátoři, animátoři, digitální filmaři, vývojáři a počítačoví výtvarníci z uznávaných světových institucí poskytujících vyšší vzdělání. Slavnostní předávání cen, na němž se nyní bude nově partnersky podílet organizace Icograda (International Council of Graphic Design Associations), se uskuteční v říjnu 2009 v čínském Pekingu v rámci kongresu Icograda World Design Congress konaného v srdci olympijského parku Olympic Green v Pekingu.


Soutěž, která je vypsána pro studenty ze 40 zemí, soustředí pozornost také na studijní programy interaktivního designu a vývoje v některých z nejlepších institucí poskytujících vyšší vzdělání. Studenti mohou přihlásit své projekty přes webové stránky soutěže Adobe Design Achievement Awards. Z těchto stránek se návštěvníci mohou dostat rovněž na interaktivní webové stránky ADAA Live!, které jim umožní v reálném čase sledovat, jak účastníci přihlašují své projekty.

Přihlášky se budou přijímat online až do 5. června 2009. Pro závěrečnou fázi posuzování budou semifinalisté vyzváni, aby poskytli své zdrojové soubory a fyzické ztvárnění svého příspěvku tak, jak by měl být prohlížen. Finalisté budou pozváni do čínského Pekingu na kongres Icograda World Design Congress, kde získají ceny v hotovosti a software. Další informace týkající se soutěže Adobe Design Achievement Awards 2009 najdete v případě zájmu na adrese www.ADAAentry.com.

- - Čestmír Žák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).