Hlavní navigace

Adobe představuje rodinu produktů Creative Suite 4

23. 9. 2008

Sdílet

Společnost Adobe Systems Incorporated dnes představila rodinu programů Adobe Creative Suite 4, balíku pro tvůrčí postupy návrhu a vývoje tisku, webu, mobilních přístrojů a produkci videa.

webcast

Creative Suite 4


Společnost Adobe Systems Incorporated dnes představila rodinu programů Adobe Creative Suite 4. Nová řada produktů Creative Suite 4 přináší vylepšení pracovních postupů, jež odstraňuje odstup mezi návrháři a vývojáři, a také obsahuje nové funkce – sbližuje tak tvůrčí procesy pro tisk, web, mobilní přístroje, interaktivní soubory a produkci filmu a videa. Doposud nejrozsáhlejsí vydání softwaru v historii Adobe s důrazem na integraci technologie Flash v celé řadě produktů zahrnuje sady Adobe Creative Suite 4 Design, Creative Suite 4 Web, Creative Suite 4 Production Premium, Adobe Master Collection. Nechybí také 13 samostatných produktů, 14 integrovaných technologií a sedm služeb.

Sada Adobe Creative Suite 4 nabízí možnost volby mezi různými verzemi a samostatnými produkty s podporou pracovních postupů pro libovolnou tvůrčí disciplínu. Zákazníci si mohou vybrat ze šesti sad programů nebo plných verzí a upgradů 15 samostatných aplikací, mezi než patří Photoshop CS4, Photoshop CS4 Extended, InDesign CS4, Illustrator CS4, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, After Effects CS4 a Adobe Premiere Pro CS4.

Pracovní postupy v Adobe Creative Suite 4 umožňují uživatelům tvořit pro různá média. Běžné úkony jsou zjednodušeny a lze přepínat mezi výstupy na různá média bez opuštění projektu. InDesign CS4 obsahuje nástroj Živá kontrola před výstupem (Live Preflight), který návrhářům umožní zachytit chyby v produkci. Nástroj pro změnu měřítka s ohledem na obsah v programech Photoshop CS4 a Photoshop CS4 Extended automaticky znovu složí obraz při změně jeho rozměrů a při jeho adaptaci na nové rozměry zachová důležité oblasti. Rozšířená verze dynamických vazeb v sadě CS4 Production Premium dovolí uživatelům přesouvat obsah mezi programy After Effects CS4, Adobe Premiere Pro CS4, Soundbooth CS4 a Encore CS4, takže provedené aktualizace jsou okamžitě vidět bez nutnosti přepočítávání.Adobe Creative Suite 4 posunuje 3D do středu zájmu, protože poskytuje schopnost malovat, skládat a animovat 3D modely s použitím známých nástrojů. Flash CS4 nyní nabízí možnost aplikovat doplnění mezilehlých stavů (tween) přímo na objekty místo na klíčové snímky. V programu Flash je také nový nástroj Kosti (Bones), který pomáhá vytvářet animace mezi svázanými objekty. Software Adobe Device Central CS4, obsahující prohledávatelnou knihovnu více než 450 dynamicky aktualizovaných profilů zařízení od předních výrobců, umožňuje uživatelům testovat obsah pro mobilní přístroje.

Adobe Creative Suite 4 rozšiřuje přístup ke službám dostupným pro tvůrčí profesionály a vývojáře, kteří chtějí spolupracovat online. Ke službě Adobe ConnectNow na webu Acrobat.com je přístup z programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4 Extended, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, Fireworks CS4 a Acrobat 9 Pro. Tato služba umožňuje spolupráci v reálném čase se dvěma dalšími kolegy nebo klienty. Návrháři mohou také sdílet barevné harmonie pomocí nástroje Adobe Kuler, který je nyní dostupný z prostředí programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4, Flash CS4 a Fireworks CS4.

Beta verze Adobe Flash Player 10 je již zdarma dostupná na adrese www.adobe.com/go/astro, finální verze se očekává do konce roku. U předchozího update na Adobe Flash Player 9 aktualizovalo na novou verzi 80 % majitelů počítačů připojených k internetu, a podobný výkon se očekává i od Flash Playeru 10.

Ceny a dostupnost

Kolekce programů Adobe Creative Suite 4 a s ní spojené samostatné produkty se začnou dodávat v říjnu. Produkty budou dostupné přes autorizované prodejce Adobe. Doporučená koncová cena sady Adobe Creative Suite 4 Design Premium bude 54 510 Kč, sada Adobe Creative Suite 4 Web Premium bude za 46 210 Kč, Adobe Creative Suite 4 Production Premium za 51 790 Kč a sada Adobe Creative Suite 4 Master Collection za 76 320 Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Adobe plánuje nabídku odstupňovaných cen upgradů z předcházejících verzí. Po omezenou dobu budou moci zákazníci s platnou licencí na libovolnou verzi sady Adobe Creative Suite Design, Web a Production Premium upgradovat na Creative Suite 4 za cenu upgradu z CS3. Podrobnější informace o funkcích, zásadách upgradování, cenách a verzích v jiných jazycích naleznete na adrese: www.adobe.com/creativesuite_cz.

- - Čestmír Žák

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).