Hlavní navigace

Adobe Photoshop CS a CS2

1. 3. 2006

Sdílet

Jednoduše, srozumitelně Počítačová grafika je široký pojem, do něhož se vejde několik naprosto rozdílných te...


Jednoduše, srozumitelně

Počítačová grafika je široký pojem, do něhož se vejde několik naprosto rozdílných technik. Počínaje úpravou a kreslením bitmapových obrázků přes vektorovou grafiku až k třírozměrnému modelování virtuální reality. Neexistuje žádný univerzální program, který by dokázal kombinovat všechny tyto techniky, a proto si musíme pro každou zvolit odpovídající nástroj (program), který nejlépe splní naše požadavky. Pokud je tímto nástrojem Adobe Photoshop, pak je tato příručka určena právě pro vás. Adobe Photoshop je bezesporu jedničkou ve zpracování bitmapové grafiky. Výborně se hodí k úpravám fotografií a skenovaných obrázků a k jejich přípravě k tisku nebo publikování na internetu.
Publikace by se dala rozdělit na několik témat. Výklad je veden pomocí obrázků. Obrázek vydá za tisíc slov a lépe se pamatuje. Činnosti jsou ilustrované, krok za krokem a na ilustracích je vždy zvýrazněno to, čeho se probíraná činnost týká. Hypertextové odkazy znáte z internetu, ale poprvé je autoři aplikovali v knize. Od probírané činnosti vede "hypertextový odkaz" směrem k příslušnému elementu v obrázku, nebo, chcete-li, od probírané činnosti v obrázku vede odkaz k vysvětlujícímu textu.
Počítačové knihy vždy chtěly naučit čtenáře spoustu teorie. Při obsáhlosti dnešních programů byste se půl roku učili teorii, než byste se dostali k prvnímu praktickému kroku. Tato nová edice postupuje důsledně podle principu "jak na to", od prvního dne se učíte dělat to, co budete v praxi skutečně potřebovat. Žádná "modernizace", ale všechno hezky znovu. Nová edice nevznikla "přešitím" deset let starých příruček, postupně "modernizovaných", tedy opravovaných ze starých verzí programů, ale kompletním vytvořením z čisté vody. Redakční tým nejzkušenějších autorů Computer Pressu piloval text, aby každé slovíčko bylo na svém místě, nic nechybělo a nic nepřebývalo. Publikace je dvoubarevná, což není obvyklé a značně to zvyšuje vizuální srozumitelnost. Příručka je rozdělena celkem do 16 kapitol (práce s obrázky, výběr oblasti, rozdělení obrázku do vrstev, textová vrstva, styly vrstev, filtry, retušování, umisťování textu pomocí cest, Photoshop a internet).Autoři: J. Fotr,
J. Hlavenka, J. Lapáček,
P. Roubal, I. Magera,
D. Morkes
Vydavatelství: CP Books
Počet stran: 207
Dop. cena: 199 Kč

Autor článku