Hlavní navigace

Adobe Digital Editions 1.0

21. 6. 2007

Sdílet

Společnost Adobe oznámila vydání zcela nová aplikace pro nákup, správu a čtení e-knih, digitálních novin a časopisů a dalších digitálních publikací.

skoleni

Podporu tomuto novému programu již v zahraničí vyjádřili vydavatelé jako Random House, Hachette Book Group nebo Harlequin. Software by měl výrazně pomoci i soukromě publikovaným amatérským dílům. S použitím nové funkce exportu vestavěné v programu Adobe InDesign CS3 mohou vydavatelé snadno vytvářet obsah připravený pro novou aplikaci Digital Editions, což podstatně sníží náklady a dobu převodu. Protože jsou také plánované verze pro mobilní platformy a čtecí zařízení, společnost Sony Corporation se zavázala, že začlení technologii Digital Editions do své řady produktů Sony Reader.


Software Digital Editions, s nativní podporou pro formát Adobe PDF a publikace založené na XML, již nyní bezproblémově pracuje s více než 150 000 komerčně vydanými tituly. Aplikace automaticky přeformátuje obsah tak, aby se přizpůsobil různým velikostem obrazovky, a podpora pro Adobe Flash slibuje vylepšit digitální publikace začleněním bohatého audio a video obsahu.

Veřejná beta verze softwaru Digital Editions zaznamenala více než 300 000 stažení za méně než šest měsíců a zpětná odezva od uživatelů ovlivnila jeho sadu funkcí. Program Digital Editions nyní umožňuje uživatelům označovat obsah pomocí záložek, zvýraznění a textových poznámek. Zobrazení knihovny nabízí lepší organizaci s více poličkami na knihy. Elegantní nové uživatelské rozhraní vylepšuje zvětšování zobrazení a celkový zážitek ze čtení, zatímco podpora pro nový standard OPS (Open Publication Structure) organizace IDPF pro e-knihy založené na XHTML s možností přeformátování zaručuje bezproblémové prohlížení.

Velikost stahovaných souborů pro Adobe Digital Editions 1.0 je menší než 3 MB a pro umožnění rychlé instalace při stahování obsahu se využívá technologie přehrávače Adobe Flash Player. Integrace s programy Adobe Acrobat 8 a Adobe Reader 8 umožňuje uživatelům automaticky instalovat a spouštět software Digital Editions přímo v prostředí těchto standardních softwarových produktů.

Software Digital Editions spolupracuje s technologií Adobe Digital Editions Protection Technology (ADEPT), což je nová hostovaná služba pro ochranu obsahu umožňující ochranu práv vydavatelů se zachováním mimořádně snadného ovládání pro spotřebitele. Technologie ADEPT podporuje osvědčenou technologii Adobe Content Server (ACS) a umožňuje ochranu PDF i e knih OPS XML zaměřených na přeformátování obsahu. Obchodní modely prodeje a půjčování zahrnují půjčování z knihovny, předplatné i modely podporované reklamami.

Adobe Digital Editions pro systémy Microsoft Windows a Macintosh je ihned dostupný k bezplatnému stažení zde. Očekává se, že verze Adobe Digital Editions pro platformy Linux a lokalizované verze ve francouzštině, němčině, japonštině, korejštině a čínštině budou dostupné ve druhé polovině roku 2007.

- - Tomáš Jirásko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).