Hlavní navigace

Devět zbraní hromadného ničení z Killzone 2

8. 2. 2009

Sdílet

27. února dorazilo Killzone 2 na PlayStation 3 jako atomová bomba. Ačkoliv neradi prozrazujeme zajímavé okamžiky ze hry, něco vám přinést musíme… a to její šílený arzenál zbraní.

killzone 2

Pokud otevíráte dveře a nevíte, co na vás může čekat na druhé straně, je zaručeně nejlepší mít brokovnici LS13.

killzone 2

S touto bestiální brokovnicí z Killzone 2 můžete popravit i slona.

Zbraň: Brokovnice LS13

Poškození způsobené jedním výstřelem: Vysoké
Tato brokovnice vypálí smrtící dávku broků, která je schopná složit dokonce i některé ze silnějších jednotek Helghastů. V budovách je LS13 tou nejlepší zbraní a maximalizuje se její pole účinnosti. No jen si to zkuste, vystřelte jim do obličeje a jejich lebka se rozletí jako čtyři měsíce stará dýně odpálená granátem.

killzone 2

Se samopalem STA11 naplníte Helghasty olovem v mžiku oka.

killzone 2

Proměňte své nepřátele v masný rosol, a to jejich vlastními zbraněmi!

Zbraň: Samopal STA11

Poškození způsobené jednou dávkou: Střední

Tento samopal, který třímají elitnější vojáci Helghastů, vystřelí za vteřinu mnohem víc kulek, než standardní pušky vašich maskovaných nepřátel, což z něj dělá mnohem lepší zbraň. Je přesný a jeho ovladatelnost vás podněcuje k rozstřílení oponentů na dva kusy. Zvlášť když se přesouváte z jedné oblasti do druhé.

killzone 2

Se zbraní VC21 Bolt Gun je čistý výhled na nepřítele velice důležitý.

killzone 2

Znáte ty naprosto nereálné scény z kýčovitých kung-fu filmů, kdy zasažený bojovník letěl neuvěřitelně dlouho vzduchem? Tak přesně tohle se stane, pokud ho zasáhnete touto zbraní.

Zbraň: VC21 Bolt Gun

Poškození způsobené jedním výstřelem: Vysoké

Vystřelte na jakoukoliv tělesnou část protivníka. Ze zbraně vyletí ohromný kovový bodec, jenž přibodne tělo nepřítele k nejbližšímu vhodnému povrchu jako panenku, která je zasažena harpunou na lov velryb. Pokud se k této zbrani dostanete, měli byste ji hned vybavit. VC21 Bolt Gun je totiž celkem vzácné zboží a vy přeci nechcete přijít o tu spoustu zábavy s ním.

killzone 2

Střelba naslepo se sniperkou je dobrý způsob, jak se zbavit více nepřátel najednou. Nezkoušejte to však, pokud jsou protivníci daleko.

killzone 2

Zaměřování je důležité, správně si pak vychutnáte brutální smrt protivníka.

Zbraň: Sniperská puška VC32

Poškození způsobené jedním výstřelem: Vysoké
Ačkoliv je sniperku docela těžké ovládnout, rozhodně se to vyplatí a často to v souboji na dlouhou vzdálenost rozhoduje. V některých situacích to nemusí být ta nejvhodnější zbraň, například když se narychlo potřebujete zbavit hromady Helghastů. Také vám to může chvíli trvat, než si zvyknete na rychlé zaměřování. Dobrou zpráva však je, že tato zbraň je neuvěřitelně silná a rozstřílet nepřítele na kousky v tomto případě nemusí znamenat rychlou smrt.

killzone 2

Rakety tanku jsou skvělé na ostřelování nepřítele jak blízko, tak daleko.

killzone 2

Do tanku se v Killzone 2 dostanete pouze jednou, tak toho koukejte využít.

Zbraň: Tank

Poškození způsobené jednou ranou z děla: Extrémně vysoké
ISA Tank má devastující kanón, kterým můžete rozložit mnohonásobný počet cílů najednou. Životy nepřátel však také můžete ukončit pod pásy této těžké obludy nebo je rozstřílet na kousky přimontovaným kulometem. Už jsem zmínil, že všechny tyto tři metody můžete použít zároveň?

killzone 2

Helghasti vědí, že tohle je zbraň, která by na ně neměla nikdy zamířit.

killzone 2

Tento děsivý kulomet je pravděpodobně jednou z nejničivějších zbraní Killzone 2.

Zbraň: STA3 LMG

Poškození způsobené jednou dávkou: Střední-vysoké
Nenechte se oklamat názvem této zbraně. STA3 lehký kulomet není v žádném případě zbraní pro děti a rozhodně není lehký, a to v jakékoliv podobě či jakýmkoliv způsobem. Běhat s tímto kulometem po bojištích může být nepříjemné, kvůli jeho velikosti, ale když se rozhodnete řádně pokropit nepřátele, je jasnou volbou. Pokud ho používáte vleže, stává se z něj díky zvětšené přesnosti ultimátní zbraň hodná zapamatování.

killzone 2
Beavis by určitě souhlasil s pyromaniakálním potěšením, které získáte zapálením více nepřátel najednou.

killzone 2

Plamenomet je jedním z nejefektivnějších a nejreálnějších zpracování zbraní, dosud použitých v FPS hrách.

Zbraň: Plamenomet VC1

Poškození způsobené jednou dávkou ohně: Střední
Neexistuje nic uspokojivějšího, než pořádně zapálit nepřítele plameny, které z něho za pár chvil strhají kůži i maso. Možná, že ho to nezabije hned, ale rozhodně z toho bude v šoku, což vám dá čas mu rozmlátit obličej nebo vytáhnout jinou zbraň a dokončit ho.

killzone 2
Tenhle chlapík vyskočil odnikud a v mžiku se proměnil v roztavené škvarky.

killzone 2

Díky těmto věcem vydají protonové pušky z Krotitelů duchů jako vtip.

Zbraň: Elektrická puška

Poškození způsobené jednou dávkou elektřiny: Extrémně vysoké
Autoři měli rozhodně dobrý důvod, proč vás nepustí k této zbrani často. Nejenom, že vaše nepřátele téměř ve vteřině upeče vysokým napětím, ale dokonce se na ně i sama zaměřuje. Tím si také vysloužila titul "nejsilnější zbraň ve hře" a je bezpochyby BFG ve světě Killzone.

killzone 2

O chvilku později se tenhle Helghast změní na bublající kaluž krve. A to ho stačilo střelit pouze jednou raketu do zadku.

killzone 2

Dokonce ani nepřátelské tanky nejsou rovnocenným soupeřem pro Mecha.

Zbraň: Mech

Poškození způsobené jednou ranou z děla: Extrémně vysoké
Řekněme si to rovnou: Ozbrojený mechanizovaný dopravník z Killzone 2 je nejlepším fiktivním mechem od doby, kdy Ripleyová zničila královnu vetřelců tím svým... jenže tenhle je navíc ozbrojený kanónem, těžkým kulometem a můžete s ním rozšlápnout vojáky Helghastů jako by to byl hmyz. Zmínili jsme, že s ním také můžete běhat?

 

Killzone 2: All Weapons video


skoleni


Autor: Patrick Shaw, gamepro.com

Překlad: David Kindl