Hlavní navigace

7 alternativ Microsoft Office pro PC, Mac, iOS i Android

21. 10. 2013

Sdílet

 Autor: © olly - Fotolia.com
Co se týče Office pro iPad a tablety s Androidem, je Microsoft zdrženlivý. Takže přoč čekat? Podívejme se společně na sedm bezplatných kancelářských balíků pro PC, Mac, iPad či Android.

Apache OpenOffice

Ať už máte počítač s Widnows, Mac OS X nebo Linuxem, bude na něm tento bezplatný balík fungovat. Ostatně, Apache OpenOffice je asi nejznámější náhrada za Microsoft Office, která však dosud byla známá pod názvem OpenOffice.org. Není třeba zde zmiňovat historii – zkrátka a dobře, teď je OpenOffice pod Apache Software Foundation. Obsahuje všechno, co by měl kancelářský balík obsahovat, tedy textový procesor, prezentační software, databáze, matematický program, kreslící software, atd.

LibreOffice

Jedná se o odnož originálního softwaru OpenOffice.org (nyní Apache OO). Z toho důvodu oba balíky vypadají a fungují v podstatě stejně. Záleží na vašich preferencích.

Kingsoft Office Suite Free 2013

Tento kancelářský software je vybaven textovým procesorem, prezentačním softwarem a alternativou Excelu. Stejně jako ostatní zmíněné balíky, i tento dokáže otevírat Microsoft Office dokumenty a pracovat s nimi. Existuje i bezplatná verze pro Android.

QuickOffice

Ať už máte iPad, iPhone, Chromebook nebo telefon či tablet s Androidem, QuickOffice od Googlu je vaše záchrana. S jeho pomocí můžete tvořit, otevírat a upravovat soubory z Wordu, Excelu a PowerPointu, a také otevírat PDF.

Google Docs

Google Docs je online služba, takže při jeho používání nezáleží na tom, co máte za zařízení. Samozřejmě k využití této služby budete potřebovat připojení na internet. Ale to asi máte, jinak byste si nečetli tento článek.

CloudOn

Tato aplikace pro iOS a Android spolupracuje s dokumenty z PowerPointu, Wordu a Excelu, a navíc vám umožní otevírat soubory typu *.pdf, *.jpg, *.png a mnoho dalších. Je možné ji taktéž přímo integrovat se službami Dropbox, Box, Google Drive a SkyDrive, takže své soubory můžete mít uloženy v cloudu, jak již ostatně název napovídá.

Polaris Office

skoleni

V tomto případě jde o velmi dobrý kancelářský balík, který je předinstalován na mnoha zařízeních s Androidem, takže už jej pravděpodobně máte. Pokud ne, můžete si jej zdarma stáhnout na Google Play. Jestliže jste uživatelem iOS, budete si za něj muset zaplatit.

Zdroj: IDG News Service

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).