Hlavní navigace

5 tipů pro fotografování zvířat

4. 8. 2010

Sdílet

V dnešním tipu vám poradíme, jak pořídit nejlepší fotografie vašich domácích mazlíčků.

1. Foťte běžné situace

Můžete samozřejmě strávit mnoho času nastavováním určité scény a pokřikováním na psa, aby se postavil na určité místo, avšak ty nejlepší fotografie získáte, pokud budete mít fotoaparát vždy při sobě a počkáte si na moment, kdy zvíře projeví svou osobnost a udělá naprosto běžný pohyb.

2. Zvíře musí být na fotografii tím hlavním

Ideální je, pokud se zvíře na fotografii stane tím hlavním objektem. Pokud například zaujme nějakou pózu vůči jinému člověkovi, která je zajímavá, stojí za to danou osobu (například ve Photoshopu) ztmavit a zvíře nechat přirozeně osvětlené. Tím celá scéna ještě více vynikne.

3. Nepoužívejte blesk

Fotoaparát - především v místnostech s nízkým osvětlením - u zvířat vytváří stejné červné oči jako u lidí. Červené oči můžete samozřejmě jednoduše odstranit ve vašem grafickém editoru, je to však zbytečná práce.

4. Vyzkoušejte neobvyklé pohledy

Nefoťte zvířata vždy z lidské výšky. Zajímavých obrázků docílíte, když s fotoaparátem pokleknete a vyzkoušíte fotografování z jejich výšky. Navíc pokud si lehnete na podlahu, zvíře si vás všimne až po chvíli, díky čemuž stihnete udělat několik zajímavých snímků.

Cloud22

5. Foťte rychle několik snímků za sebou

Zvířata reagují na různé podněty, které nám lidem někdy ani nemusejí připadat důležité. Je proto nezbytné fotit rychle a nastavit větší rychlost závěrky. Na telefonu zvolte mód Sport nebo Akce. Nebojte se také zvýšit nastavení ISO.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).