Hlavní navigace

5 rozšíření Google Chrome pro zvýšení produktivity

16. 12. 2013

Sdílet

 Autor: (c) Fenton - Fotolia.com
Jedním z největších plusů prohlížeče Chrome jsou tisíce bezplatných rozšíření, které pro něj byly napsány. Nabízíme vám náš výběr pěti z nich, o nichž si myslíme, že můžou zvýšit vaši produktivitu.

Any.do

Toto skvělé rozšíření je pro ty, kdo by si rádi vytvořili a následně sledovali své seznamy úkolů, připomínky, poznámky, atd. Všechny tyto prvky můžete v rámci služby synchronizovat, přičemž tato synchronizace spolupracuje i s iOS a Androidem. Jednou ze zajímavých funkcí Any.do je, že můžete zprávy, jež vám přijdou na Gmail, překonvertovat do položek svého „úkolovníku“.

RSS Feed Reader

Už z názvu je patrné, že se jedná o praktickou čtečku RSS feedů. Ta vás upozorní, když se na vašich „feedech“ objeví nové příspěvky, a navíc poskytuje dostatek bezplatných nástrojů pro správu a organizaci těchto feedů. Je jednoduchá na používání, neobsahuje zbytečné kudrlinky a pomůže vám třídit si své informace.

Attachments.me

Jestliže máte uloženou spoustu souborů na cloudových službách, a rádi byste tyto soubory posílali jako přílohy e-mailem (konkrétně Gmailem), pak je toto rozšíření přímo pro vás. Za normálních okolností není možné vložit do zpráv na Gmailu soubory přímo z cloudových služeb, ovšem s tímto rozšířením nebudete muset ani opouštět Gmail. Attachments.me spolupracuje se službami Dropbox, Google Drive, Box, Egnyte a SkyDrive.

ScribeFire

Jestliže blogujete, pak vyzkoušejte toto rozšíření. Jde o editační nástroj pro blogery, který umožňuje zveřejňování všech vašich blogů přímo z Chromu. Doplněk prohlížeče spolupracuje s téměř jakýmkoliv (mezinárodním) blogovacím nástrojem, jako je Wordpress, Blogger, TypePad, Windows Live Spaces, Xanga, LiveJournal či jakýkoliv blog, který podporuje API MetaWeblog nebo MovableType. K dalším plusům nástroje patří schopnost plánovaného zveřejňování příspěvků.

RescueTime

webcast

Čas letí, a nikdo vlastně neví, kam. V jednu chvíli si čtete článek na webu a za okamžik se kouknete na hodiny a tři hodiny jsou pryč. Co jste celou dobu dělali? Přeskakovali z webu na web, trávili nějaký čas na YouTube, Facebooku a kdovíkde ještě. Máte-li podobný problém, bude se vám hodit toto rozšíření. Sleduje totiž, kolik času trávíte na jednotlivých webech, a informace o vašem online čase vám podává formou reportů. Nástroj je dokonce schopen kategorizovat weby, které navštívíte, a poskládat je od velmi produktivních po velmi rušivé, a z vašich výsledků pak udělat statistiky o tom, jak jste byli daný den produktivní.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).