Hlavní navigace

46 milionů vadných baterií Nokia

16. 8. 2007

Sdílet

Nokia oznámila, že vymění až 46 milionů baterií u jejich mobilních telefonů, které jsou vadné. Hrozí u nich nadměrné přehřívání. Vadné baterie byly vyrobeny v japonské továrně Matsushita Battery Industrial.

Nokia oznámila, že vymění až 46 milionů baterií u jejich mobilních telefonů, které jsou vadné. Hrozí u nich nadměrné přehřívání. Vadné baterie byly vyrobeny v japonské továrně Matsushita Battery Industrial., která je dceřinou společností Matsushita Electric (známá spíše pod obchodní značkou Panasonic).
Baterie byly určeny pro široké spektrum mobilů. Od nejlevnější řady 1100 až po nejdražší modely jako např. N91 nebo E60.
Nokia oznámila, že ke problému může dojít pouze ve výjimečném případě, kdy dobíjíte vadnou baterii BL-5C. V té chvíli může dojít ke zkratu a následkem k přehřívání baterie. Do dnešní doby se projevilo přibližně sto případů. Údajně nedošlo k žádným vážným zraněním nebo k závažným škodám.
Na stránkách společnosti Nokia by mělo být možné zjistit (podle výrobního čísla), zda je vaše baterie z vadné série. Vadné baterie budou vyměněny zdarma.
Více informací zjistíte v naší videoreportáži.please install flash player to see video preview here

- - Jaroslav Kasal

UI21

Autor článku