Hlavní navigace

3DMark Vantage s konečnou platností v pondělí

26. 4. 2008

Sdílet

Již několikátý měsíc se spekuluje na datum vydání nového benchmarku 3DMark Vantage. Společnost Futuremark místo toho sama oznámila datum vydání, jejím pondělí.

Nový 3DMark tak velkolepě startuje v pondělí okolo 14:00 našeho času, na webu Futuremarku je dostupné i odpočítávání. Pondělí je však až pozítří, pojďme si proto připomenou několik vlastností nového grafického benchmarku.

3DMark s podtitulem Vantage je sedmým grafickým benchmarkem pro stolní počítače a kromě klasických grafických testů se dočkáme také testů procesoru či akcelerátorů fyziky.

Zajímavé je, že nebude dostupné pouze jedno základní nastavení, ale rovnou čtyři. Entry bude mít ořezané detaily a poběží v rozlišení 1280x1024, je určené pro test lowendových karet. Performance bude mít také snížené detaily (ale méně), opět poběží v 1280x1024 a je určen pro mainstramové karty. High poběží v 1680x1050 s vysokými detaily a je určen pro výkonné grafické akcelerátory. Konečně poslední Extreme poběží v 1920x1200 a bude mít nastavenou nejvyšší kvalitu obrazu. Toto nastavení je určené pro nejvýkonnější akcelerátory grafiky a multi-GPU systémy SLI/Crossfire.

Nový 3DMark bude dostupný ve čtyřech verzích, z čehož jedna bude zdarma, ale na ní půjde test pustit pouze jednou. Ostatní se liší možnostmi nastavení, možnostmi komerčního použití a samozřejmě cenou.

V pondělí se vám pokusíme přinést další informace, do té doby vezměte zavděk alespoň novými screeny za které děkujeme serveru YouGamers.

- - Tomáš Šulc

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).