Hlavní navigace

3, 2, 1 ZÁŽEH! Nový PCWORLD.cz startuje!

Sdílet

Máme nový web! Články a testy rozdělené do přehledných rubrik, komentované zpravodajství a kritické poznámky k produktům, interaktivní prostředí s názory čtenářů. Právě teď a právě tady.

UI21

PCWORLD.cz se mění. Z doplňku časopisu a jednodušší webové prezentace, která spatřila světlo světa v roce 2001, se stává samostatné plnohodnotné on-line médium. Naše stránky přestávají být jen servisem, v němž čtenáři mohli najít základní údaje o chystaných vydáních nebo archiv starších článků. Na webu a v papírové podobě už nenajdete zcela totožné materiály a shodný obsah. Průnik informací obou médií bude přibližně 30%. Část informací se objeví zde, část v tisku, a obě média se budou doplňovat.


Obecný přehled samozřejmě získáte při čtení jedné či druhé formy, ale některé postřehy vám v danou chvíli mohou uniknout. V nejbližší budoucnosti bude web zaměřen na rozsáhlejší testy jednotlivých zařízení, u nichž autoři a redaktoři mají více prostoru pro zveřejnění i svých osobních postřehů. Časopis bude naopak ve větší míře přinášet celkové přehledy skupin produktů. Ani v něm nebudou chybět testy jednotlivých zajímavých produktů, avšak ne v takové míře jako v on-line podobě. Zpravodajství v papírovém vydání bude vybírat nejzajímavější informace z webu atd.

Moderní web je svým způsobem „živé“ médium, vyvíjí se na základě interaktivity se čtenáři, kteří mají potřebu sdělit svůj názor ke zveřejněnému článku, tématu, testu či jiné informaci. Žijeme v uspěchané době, v níž je důležitá také aktuálnost zpráv. Z tohoto pohledu můžeme uvést, že starý web nesplňoval požadavky současného internetu a je jen zákonité, že jsme se rozhodli jej změnit.

Nová verze našich stránek je nyní před vámi. Web byl od základu postaven znovu a byly do něj impementovány všechny funkce, které jeho předchůdci tolik scházely. Nyní na něm najdete zpravodajství, u kterého vybíráme podstatné informace získané z tiskových zpráv, akcí výrobců a prodejců, ale také čerpané z informačních kanálů celosvětové služby IDG News service.

Na webu se v mnohem větší míře budou objevovat komentované zprávy či testy s názorem redaktora nebo autora. Zprávy budou na začátku převažovat. Postupně přibude kategorie testů samostatných produktů - s uvedením jejich technické specifikace, zveřejněním kritických postřehů z testování a stručným zhodnocením kladů i záporů výrobku.

Řídíme se pravidlem, že jednou vidět bývá lepší než stokrát slyšet. Místo vyčerpávajícího, ale také únavného popisu, často sáhneme po vysvětlujícím obrázku. U obou zmíněných kategorií se budou ve větší míře než dříve objevovat fotografie a grafika, abyste měli lepší představu jak produkt/služba či akce vypadala.

Ve velmi blízké budoucnosti nás čekají ještě další změny. U testů produktů budete moci doplňovat svoje hodnocení jednotlivých výrobků formou uživatelských recenzí. Bude určitě zajímavé sledovat zda se v hodnocení redakce a čtenáři shodnou nebo diametrálně rozcházejí. Chystáme i další rozšíření, která se postupně budou objevovat. Je předčasné o nich psát nyní, ale určitě se o nich včas dozvíte.

Předposlední informace je v podstatě jen drobné upozornění: Nový web jsme odstartovali po několika týdnech interního testování, ale jeho nasazení do plného provozu může být doprovázeno některými "dětskými nemocemi". Objevíte-li nějakou chybu, špatné zobrazení, odkaz na neexistující stránku či soubor, dejte nám o tom prosím zprávu. Potěšila by nás i informace o tom z jakého systému a z jakého prohlížeče se na nás díváte, kdy a kde jste na chybu narazili, případně zda se objevila poprvé nebo opakovaně. Jste-li spokojeni, řekněte to jinde.Nejste-li spokojeni, napište to nám. Pro kontakt můžete využít adresu vaclav_maletinsky@idg.cz

Na úplný závěr jsem si nechal tři poděkování.

  • První čtenářům: Nebýt vás a vašich všetečných dotazů či poznámek, ke změně by došlo až za dlouhou dobu.
  • Druhé kolegům v redakci a IDG: Bez vás by to nešlo.
  • A třetí patří tvůrci, který trpělivě vybíral, třídil a vyřazoval naše návrhy, odděloval zrno od plev a nakonec vybudoval nový web od prvního do posledního pixelu. Řeč je o webmasterovi IDG Czech, který jen z vyložené skromnosti nikde neuvádí své jméno. Takže teď a pro tuto chvili: www.pcworld.cz : powered by David Zavadil

- - Václav Maletínský