Hlavní navigace

23 nových mobilů

5. 11. 2007

Sdílet

Japonská společnost DoCoMo (velký japonský mobilní operátor) představila 23 nových mobilních telefonů. Mezi nimi nalezneme i takové, které slouží jako televize, tlumočník nebo varovný systém před zemětřesením.

Japonská společnost DoCoMo (velký japonský mobilní operátor) představila 23 nových mobilních telefonů. Mezi nimi nalezneme i takové, které varují uživatele před zemětřesením, slouží jako elektronický tlumočník, nebo na nich lze sledovat televizi.

Mobilní telefon L705iX je zajímavý tím, že mezi prvními podporuje datové přenosy rychlostí 7,2 Mbit/s s pomocí technologie HSDPA. Mobilní operátor DoCoMo plánuje, že bude tuto technologii podporovat nejdříve v první verzi s rychlostí 3,6 Mbit/s od dubna 2008.

V Japonsku, kde je zemětřesení na denním pořádku, je velmi užitečná služba pro varování před zemětřesením. V případě, že meteorologická stanice vyhlásí varování nebo poplach, začnou telefony okamžitě varovat uživatele – zvoněním, vibracemi a doprovodnou zprávou. Také je možné podobnou cestou získávat i další informace o počasí a podobně (ty však už negenerují naléhavé zvonění).

Zajímavou službou je elektronický tlumočník. Stačí vám říci frázi do mikrofonu telefonu a systém automaticky odešle požadavek na tlumočnický server. V následujícím okamžiku obdržíte výsledek v textové podobě.

Zajímavé jsou také produkty známých firem Panasonic a Sharp, které vyrábějí klasické televizory Viera a Aquos. S jejich mobilními produkty je možné sledovat televizi i na cestách.please install flash player to see video preview here

- - Jaroslav Kasal

MIF21

Autor článku