Hlavní navigace

21 tipů pro vylepšení vašeho webového prohlížeče - 9. díl

20. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © Octus - Fotolia.com
Pravděpodobně trávíte prací (a hraním) v IE, Chrome, Firefoxu nebo Safari více času než prací (a hraním) ve kterékoliv jiné aplikaci. Přinášíme vám proto naše nejoblíbenější tipy, triky a doplňky pro vylepšení vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste doma, v práci nebo ve škole, určitě trávíte dost času tím, že koukáte do svého webového prohlížeče. Ostatně, právě teď neděláte nic jiného. Takže proč váš prohlížeč vypadá a běží úplně stejně jako prohlížeč kohokoliv jiného? Následující sbírka našich oblíbených, tajných i veřejných „prohlížečových“  tipů a rozšíření může vaše brouzdání po internetu nebývale zefektivnit a zároveň zvýšit jeho bezpečnost – a také vám pomoci uvědomit si, co je špatně ve chvíli, kdy prohlížeč nepracuje podle vašich očekávání.

Pokud nebude řečeno jinak, naše tipy jsou určeny pro každý ze čtyř nejběžnějších prohlížečů: Chrome, Firefox, Internet Explorer a Safari. Používejte tyto základní tipy a rozšíření:

 

1. díl článku: Automaticky aktualizujte váš webový prohlížeč

2. díl článku: Deaktivujte cookies & chraňte svá formulářová data s doplňkem Lazarus

3. díl článku: Zachovejte si bezpečí s Web of Trust & synchronizujte své záložky

4. díl článku: Buďte incognito a smažte vaši historii & jednoduše přibližujte a oddalujte

5. díl článku: Umístěte svoje aplikace do karantény se Sandboxie

6. díl článku: Používejte aplikaci pro správu hesel

7. díl článku: Řekněte ne webovým skriptům

8. díl článku: Použijte Yoono pro integraci vašich sociálních sítí

 

12) Zablokujte všechna sdílecí tlačítka

(Prohlížeče: Firefox, Chrome)

Pokud jsou pro vás sociální sítě spíše otravou a zdržováním, může se vám líbit doplněk Antisocial pro Chrome či ShareMeNot pro Firefox. Obě rozšíření narušují činnost sdílecích tlačítek, kterými je v současné době doslova prosáknut celý web – jako třeba facebookových „lajků“ nebo „+1“ od Googlu. Antisocial blokuje načítání těchto tlačítek, zatímco ShareMeNot jim zabraňuje odesílat automatické zprávy jejich mateřským službám se sledovacími informacemi o vámi navštívených stránkách.

Tip do článku  - cybersecurity


13) Prohledávejte sociální sítě podle vlastního výběru

Každý prohlížeč může mít specifická rozšíření ke konkrétním sociálním sítím nebo agregátorům novinek pro ty, kdo je pravidelně používají. Podívejte se na seznamy rozšíření Google Chrome. Některá z těchto rozšíření jsou třeba schopna stahovat z Facebooku celá fotoalba nebo vás upozornit, pokud si vás někdo smaže ze seznamu přátel. Pro Internet Explorer jsou různá rozšíření k dispozici zde, pro Firefox zde a pro Safari pod tímto odkazem (pouze v angličtině).