Hlavní navigace

21 tipů pro vylepšení vašeho webového prohlížeče - 8. díl

19. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © Beboy - Fotolia.com
Pravděpodobně trávíte prací (a hraním) v IE, Chrome, Firefoxu nebo Safari více času než prací (a hraním) ve kterékoliv jiné aplikaci. Přinášíme vám proto naše nejoblíbenější tipy, triky a doplňky pro vylepšení vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste doma, v práci nebo ve škole, určitě trávíte dost času tím, že koukáte do svého webového prohlížeče. Ostatně, právě teď neděláte nic jiného. Takže proč váš prohlížeč vypadá a běží úplně stejně jako prohlížeč kohokoliv jiného? Následující sbírka našich oblíbených, tajných i veřejných „prohlížečových“  tipů a rozšíření může vaše brouzdání po internetu nebývale zefektivnit a zároveň zvýšit jeho bezpečnost – a také vám pomoci uvědomit si, co je špatně ve chvíli, kdy prohlížeč nepracuje podle vašich očekávání.

Pokud nebude řečeno jinak, naše tipy jsou určeny pro každý ze čtyř nejběžnějších prohlížečů: Chrome, Firefox, Internet Explorer a Safari. Používejte tyto základní tipy a rozšíření:

 

1. díl článku: Automaticky aktualizujte váš webový prohlížeč

2. díl článku: Deaktivujte cookies & chraňte svá formulářová data s doplňkem Lazarus

3. díl článku: Zachovejte si bezpečí s Web of Trust & synchronizujte své záložky

4. díl článku: Buďte incognito a smažte vaši historii & jednoduše přibližujte a oddalujte

5. díl článku: Umístěte svoje aplikace do karantény se Sandboxie

6. díl článku: Používejte aplikaci pro správu hesel

7. díl článku: Řekněte ne webovým skriptům

 

Tip do článku  - cybersecurity

11) Použijte Yoono pro integraci vašich sociálních sítí

(Prohlížeče: Firefox, Chrome)

Yoono je agregátor sociálních sítí, který vám umožní jednoduše prohlížet vaše feedy a příspěvky na Facebooku, Flickru, LinkedInu, Twitteru a několika dalších chatech a sociálních sítích, takže vám vaši pozornost může odvádět všechno pěkně najednou z jednoho panelu. Přestože webovou stránku Yoono můžete zapnout v kterémkoliv moderním prohlížeči, lze také stáhnout stejnojmenné rozšíření pro Firefox a Chrome, které nabízí stejnou funkcionalitu prostřednictvím skromného tlačítka v okně vašeho prohlížeče. Nyní můžete prokrastinovat dokonce ještě efektivněji!