Hlavní navigace

21 tipů pro vylepšení vašeho webového prohlížeče - 7. díl

18. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © Guy Erwood - Fotolia.com
Pravděpodobně trávíte prací (a hraním) v IE, Chrome, Firefoxu nebo Safari více času než prací (a hraním) ve kterékoliv jiné aplikaci. Přinášíme vám proto naše nejoblíbenější tipy, triky a doplňky pro vylepšení vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste doma, v práci nebo ve škole, určitě trávíte dost času tím, že koukáte do svého webového prohlížeče. Ostatně, právě teď neděláte nic jiného. Takže proč váš prohlížeč vypadá a běží úplně stejně jako prohlížeč kohokoliv jiného? Následující sbírka našich oblíbených, tajných i veřejných „prohlížečových“  tipů a rozšíření může vaše brouzdání po internetu nebývale zefektivnit a zároveň zvýšit jeho bezpečnost – a také vám pomoci uvědomit si, co je špatně ve chvíli, kdy prohlížeč nepracuje podle vašich očekávání.

Pokud nebude řečeno jinak, naše tipy jsou určeny pro každý ze čtyř nejběžnějších prohlížečů: Chrome, Firefox, Internet Explorer a Safari. Používejte tyto základní tipy a rozšíření:

 

1. díl článku: Automaticky aktualizujte váš webový prohlížeč

2. díl článku: Deaktivujte cookies & chraňte svá formulářová data s doplňkem Lazarus

3. díl článku: Zachovejte si bezpečí s Web of Trust & synchronizujte své záložky

4. díl článku: Buďte incognito a smažte vaši historii & jednoduše přibližujte a oddalujte

5. díl článku: Umístěte svoje aplikace do karantény se Sandboxie

6. díl článku: Používejte aplikaci pro správu hesel

 

10) Řekněte ne webovým skriptům

(Prohlížeče: Firefox, Chrome)

Tip do článku  - cybersecurity

JavaScript, Flash, Silverlight, ActiveX - tyto webové skriptovací jazyky mohou přinášet zábavu (streamování videa) nebo na druhou stranu problémy a ztracený čas (malware nebo reklama). Abyste co nejvíce zabezpečili svůj prohlížeč, sáhněte po NoScript pro Firefox nebo NotScripts pro Chrome, a váš prohlížeč automaticky zablokuje všechny „aktivní“ elementy jakékoliv navštívené webové stránky předtím, než se načtou. Následně můžete selektivně načítat skripty, které chcete (například streamování videa) a ignorovat ty, které nechcete (reporty inzerentům...).

To vám pomůže eliminovat tzv. „clickjacking“ skripty, neboli ty, které se spustí, když kliknete na rádoby obrázek nebo video, přičemž je zaslán spam na váš účet na Facebooku nebo Twitteru, nebo také „cross-site“ skripty, jejichž prostřednictvím u vás mohou hackeři uschovat škodlivý kód odesílající soukromá data proudící skrze bezpečnostní díry vaší oblíbené webové aplikace bez jakýchkoliv hlášení programů chránících vás proti malware.