Hlavní navigace

21 tipů pro vylepšení vašeho webového prohlížeče - 5. díl

16. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © Andrii IURLOV - Fotolia.com
Pravděpodobně trávíte prací (a hraním) v IE, Chrome, Firefoxu nebo Safari více času než prací (a hraním) ve kterékoliv jiné aplikaci. Přinášíme vám proto naše nejoblíbenější tipy, triky a doplňky pro vylepšení vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste doma, v práci nebo ve škole, určitě trávíte dost času tím, že koukáte do svého webového prohlížeče. Ostatně, právě teď neděláte nic jiného. Takže proč váš prohlížeč vypadá a běží úplně stejně jako prohlížeč kohokoliv jiného? Následující sbírka našich oblíbených, tajných i veřejných „prohlížečových“  tipů a rozšíření může vaše brouzdání po internetu nebývale zefektivnit a zároveň zvýšit jeho bezpečnost – a také vám pomoci uvědomit si, co je špatně ve chvíli, kdy prohlížeč nepracuje podle vašich očekávání.

Pokud nebude řečeno jinak, naše tipy jsou určeny pro každý ze čtyř nejběžnějších prohlížečů: Chrome, Firefox, Internet Explorer a Safari. Používejte tyto základní tipy a rozšíření:

 

1. díl článku: Automaticky aktualizujte váš webový prohlížeč

2. díl článku: Deaktivujte cookies & chraňte svá formulářová data s doplňkem Lazarus

3. díl článku: Zachovejte si bezpečí s Web of Trust & synchronizujte své záložky

4. díl článku: Buďte incognito a smažte vaši historii & jednoduše přibližujte a oddalujte

 

Tip do článku  - cybersecurity

8) Umístěte svoje aplikace do karantény se Sandboxie

Do vašeho počítače můžete přidat extra vrstvu ochrany prostřednictvím sandbox aplikace, která umožní vašim programům a procesům běžet v izolovaném virtuálním prostředí. Programy, které jsou spuštěny v rámci sandboxu, mají omezený přístup k vašim souborům a systému a nemohou provádět trvalé změny, díky čemuž jste chráněni před malware, které by jinak mohlo ujít pozornosti vašeho antivirového programu ve chvíli, kdy nakupujete online nebo procházíte nezabezpečené webové stránky.

Stačí si nainstalovat utilitu  Sandboxie (licence shareware, plná verze za 40 amerických dolarů), která vám umožní otevřít váš webový prohlížeč, e-mailový klient nebo jakýkoliv jiný program v rámci nastavitelných sandboxů.