Hlavní navigace

21 tipů pro vylepšení vašeho webového prohlížeče - 3. díl

14. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © Péter Mács - Fotolia.com
Pravděpodobně trávíte prací (a hraním) v IE, Chrome, Firefoxu nebo Safari více času než prací (a hraním) ve kterékoliv jiné aplikaci. Přinášíme vám proto naše nejoblíbenější tipy, triky a doplňky pro vylepšení vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste doma, v práci nebo ve škole, určitě trávíte dost času tím, že koukáte do svého webového prohlížeče. Ostatně, právě teď neděláte nic jiného. Takže proč váš prohlížeč vypadá a běží úplně stejně jako prohlížeč kohokoliv jiného? Následující sbírka našich oblíbených, tajných i veřejných „prohlížečových“  tipů a rozšíření může vaše brouzdání po internetu nebývale zefektivnit a zároveň zvýšit jeho bezpečnost – a také vám pomoci uvědomit si, co je špatně ve chvíli, kdy prohlížeč nepracuje podle vašich očekávání.

Pokud nebude řečeno jinak, naše tipy jsou určeny pro každý ze čtyř nejběžnějších prohlížečů: Chrome, Firefox, Internet Explorer a Safari. Používejte tyto základní tipy a rozšíření:

 

1. díl článku: Automaticky aktualizujte váš webový prohlížeč

2. díl článku: Deaktivujte cookies & chraňte svá formulářová data s doplňkem Lazarus

 

4) Zachovejte si bezpečí s Web of Trust

Nejste si jisti, zda je nějaký odkaz bezpečný? Pomoci vám může rozšíření Web of Trust. Jakmile jej nainstalujete do prohlížeče podle vašeho výběru, uvidíte vedle všech odkazů na každé právě prohlížené stránce malé kolečko. Barva tohoto kolečka – (jako na semaforu) buďto červená, oranžová či zelená – reprezentuje úhrnné hodnocení bezpečnosti od milionů jiných uživatelů Web of Trust v oblasti důvěryhodnosti, spolehlivosti prodejce, soukromí a bezpečí dětí.

 

Tip do článku  - cybersecurity

5) Synchronizujte své záložky

Píše se rok 2012 – neměli byste být nucení manuálně spravovat, upravovat a opravovat vaši sbírku záložek na každém počítači a mobilním zařízení zvlášť. Naštěstí je k dispozici hned několik různých nástrojů pro synchronizaci záložek, záleží na tom, jaký prohlížeč používáte. V prohlížeči Chrome se stačí přihlásit s vašim účtem Google v menu Možnosti > Osobní údaje, kde kliknete na tlačítko Nastavit synchronizaci. Kromě záložek můžete mezi více počítači synchronizovat i historii či rozšířovací doplňky. Safari dokáže podobně synchronizovat data skrze iCloud do shodného prohlížeče pro Mac nebo Windows, stejně jako do jakýchkoliv zařízení s iOS, které používáte s vaším iCloud účtem.

Pokud nechcete využívat služeb trojice Apple/Google/Microsoft, bude se vám hodit spíše Xmarks, bezplatný meziplatformní doplněk prohlížeče, který synchronizuje vaše záložky s využitím jednoduchého rozšíření. A pokud se vám chce připlatit si 12 dolarů ročně, můžete využít i prémiovou verzi služby se synchronizací pro prohlížeče v iOS, Android a BlackBerry. Xmarks je k dispozici pro Firefox, Internet Explorer a Safari.