Hlavní navigace

21 tipů pro vylepšení vašeho webového prohlížeče - 11. díl

22. 3. 2012

Sdílet

 Autor: Fotolia © HaywireMedia
Pravděpodobně trávíte prací (a hraním) v IE, Chrome, Firefoxu nebo Safari více času než prací (a hraním) ve kterékoliv jiné aplikaci. Přinášíme vám proto naše nejoblíbenější tipy, triky a doplňky pro vylepšení vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste doma, v práci nebo ve škole, určitě trávíte dost času tím, že koukáte do svého webového prohlížeče. Ostatně, právě teď neděláte nic jiného. Takže proč váš prohlížeč vypadá a běží úplně stejně jako prohlížeč kohokoliv jiného? Následující sbírka našich oblíbených, tajných i veřejných „prohlížečových“  tipů a rozšíření může vaše brouzdání po internetu nebývale zefektivnit a zároveň zvýšit jeho bezpečnost – a také vám pomoci uvědomit si, co je špatně ve chvíli, kdy prohlížeč nepracuje podle vašich očekávání.

Pokud nebude řečeno jinak, naše tipy jsou určeny pro každý ze čtyř nejběžnějších prohlížečů: Chrome, Firefox, Internet Explorer a Safari. Používejte tyto základní tipy a rozšíření:

 

1. díl článku: Automaticky aktualizujte váš webový prohlížeč

2. díl článku: Deaktivujte cookies & chraňte svá formulářová data s doplňkem Lazarus

3. díl článku: Zachovejte si bezpečí s Web of Trust & synchronizujte své záložky

4. díl článku: Buďte incognito a smažte vaši historii & jednoduše přibližujte a oddalujte

5. díl článku: Umístěte svoje aplikace do karantény se Sandboxie

6. díl článku: Používejte aplikaci pro správu hesel

7. díl článku: Řekněte ne webovým skriptům

8. díl článku: Použijte Yoono pro integraci vašich sociálních sítí

9. díl článku: Zablokujte všechna sdílecí tlačítka & prohledávejte sociální sítě podle vlastního výběru

10. díl článku: Vylaďte (nebo vyhoďte) váš PDF plug-in & mějte k ruce více prohlížečů, hlavně kvůli Flashi

 

16) Poznejte své diagnostické režimy

Většina rozšíření a doplňků pro prohlížeče je víceméně nenáročných, ale pokud jich nainstalujete větší množství, může mezi nimi docházet ke střetům. Naštěstí prohlížeče disponují diagnostikou, která případné střety odhalí.

Třeba Chrome má vestavěný režim pro spuštění vlastní diagnostiky. Nejprve svůj prohlížeč přepněte do bezpečného režimu, v němž nespustí žádné rozšíření od třetích stran. Jděte do nabídky Start > Všechny programy > Příslušenství > Spustit, a následně v příkazovém řádku zadejte chrome.exe --incognito; pokud máte Internet Explorer, zadejte do stejného řádku iexplore -extoff; ve Firefoxu přejděte do menu Nápověda a zde vyberte Restartovat se zakázanými doplňky. Jakmile jste v bezpečném režimu, podívejte se, jestli prohlížeč stále padá. Jestli je stabilní, selektivně povolte jednotlivé doplňky, abyste zjistili, který z nich dělá problémy.

Kromě bezpečného režimu nabízí Chrome také integrovanou kontrolu diagnostiky. K přístupu zadejte do příkazového řádku chrome.exe --diagnostics.

Safari žádnou zvláštní možností pro přístup k bezpečnému režimu nedisponuje. Běžte prostě do menu Úpravy (Edit) > Možnosti (Preferences) > Rozšíření (Extensions), a zde můžete deaktivovat všechna rozšíření.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).