Hlavní navigace

21 tipů pro vylepšení vašeho webového prohlížeče - 10. díl

21. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © Victoria - Fotolia.com
Pravděpodobně trávíte prací (a hraním) v IE, Chrome, Firefoxu nebo Safari více času než prací (a hraním) ve kterékoliv jiné aplikaci. Přinášíme vám proto naše nejoblíbenější tipy, triky a doplňky pro vylepšení vašeho webového prohlížeče.

Ať už jste doma, v práci nebo ve škole, určitě trávíte dost času tím, že koukáte do svého webového prohlížeče. Ostatně, právě teď neděláte nic jiného. Takže proč váš prohlížeč vypadá a běží úplně stejně jako prohlížeč kohokoliv jiného? Následující sbírka našich oblíbených, tajných i veřejných „prohlížečových“  tipů a rozšíření může vaše brouzdání po internetu nebývale zefektivnit a zároveň zvýšit jeho bezpečnost – a také vám pomoci uvědomit si, co je špatně ve chvíli, kdy prohlížeč nepracuje podle vašich očekávání.

Pokud nebude řečeno jinak, naše tipy jsou určeny pro každý ze čtyř nejběžnějších prohlížečů: Chrome, Firefox, Internet Explorer a Safari. Používejte tyto základní tipy a rozšíření:

 

1. díl článku: Automaticky aktualizujte váš webový prohlížeč

2. díl článku: Deaktivujte cookies & chraňte svá formulářová data s doplňkem Lazarus

3. díl článku: Zachovejte si bezpečí s Web of Trust & synchronizujte své záložky

4. díl článku: Buďte incognito a smažte vaši historii & jednoduše přibližujte a oddalujte

5. díl článku: Umístěte svoje aplikace do karantény se Sandboxie

6. díl článku: Používejte aplikaci pro správu hesel

7. díl článku: Řekněte ne webovým skriptům

8. díl článku: Použijte Yoono pro integraci vašich sociálních sítí

9. díl článku: Zablokujte všechna sdílecí tlačítka & prohledávejte sociální sítě podle vlastního výběru

 

14) Vylaďte (nebo vyhoďte) váš PDF plug-in

PDF soubory mohou někdy pořádně zaseknout váš prohlížeč. Nejen, že vás sem tam zdržuje aktualizace Acrobat Readeru, ale pomalejší počítače se mohou i na desítky sekund zaseknout, pokud na nějaký takový PDF soubor kliknete. Zkuste místo Adobe Acrobat Readeru použít Foxit Reader; je o něco „štíhlejší“ a o něco méně náročný jako Acrobat (ale pozor na instalaci různých toolbarů a dalších doplňků, které se vám Foxit bude snažit vnutit!). Jakmile Foxit nainstalujete, běžte do Tools (Nástroje) > Preferences (Možnosti) > File Associations (přiřazení typů souborů) a zrušte možnost Display PDF in Browser (Otevřít PDF v prohlížeči). Až příště kliknete na PDF, váš prohlížeč by jej měl stáhnout a otevřít ve Foxit, díky čemuž by ostatní panely prohlížeče měly zůstat dostupné a bez „sekání“.

Tip do článku  - cybersecurity

 

15) Mějte k ruce více prohlížečů, hlavně kvůli Flashi

Flash dokáže být občas velmi nepříjemný, zvlášť v případech, kdy jej využíváte v aplikacích náročných na procesor, jako je streamování videa. Pokud vaše flashové aplikace věčně padají a týká se to třeba konkrétních webových stránek nebo služeb, zkuste tyto stránky a služby spustit z jiného prohlížeče, možná to pomůže.