Hlavní navigace

14 perfektních internetových nástrojů zdarma - 2. díl

20. 12. 2008

Sdílet

Vybrali jsme pro vás 14 downloadů k usnadnění práce na internetu. Máme pro vás například univerzální messenger, řešení pro přehlcený email či pár dobrých utilitek ke zvýšení vaší bezpečnosti.

Cloud22

Advanced LAN Scanner

Pokud jste počítačový nadšenec, který má doma či v práci na starosti několik počítačů sdílejících internetové připojení, tak jistě uvítáte tento nástroj, který má překvapivě dobré skenovací schopnosti. Použijete ho při čemkoli, ať už to bude problém s internetovým připojením či nastavením sítě, k ujištění se, že jsou vaše počítače zabezpečeny tak, jak je to jen možné, když jsou připojené k internetu.

Po prvním spuštění Advanced LAN Scanneru se vám může na obrazovce objevit chybové hlášení oznamující, že je používáno implicitní nastavení. Bez obav můžete tuto zprávu ignorovat. Stačí pouze stisknout tlačítko „scan“ a program začne pracovat. Projede si vaši síť, najde všechny počítače do ní připojené a podá vám o nich velmi detailní informace.

Kromě lokální IP adresy každého počítače tak snadno zjistíte, které porty jednotlivých počítačů jsou otevřené. Vyzbrojení těmito informacemi můžete snadno využít firewall k jejich uzavření.

Mimo seznam otevřených a zavřených portů uvidíte spoustu další informací, například jaké služby právě běží na konkrétních počítačích nebo seznam všech uživatelů a skupin v každém systému. Pokud některý z počítačů sdílí složky v síti, uvidíte je také. Tato data jsou skvěle využitelná pro toho, kdo chce udržet svou síť bezpečnou či vyřešit jakákoli problém s internetovým připojením a jeho sdílením v síti. Nakonec nesmíme opomenout, že celý software je úplně zdarma.FileZilla
Jeden z nejstarších internetových protokolů pro transfery dat s označením FTP stále žije. Zdaleka ne všechna data jsou stahována přímo z webových stránek. Mnoho lidí stále stahuje skrze FTP servery a mnoho soukromých osob i firem využívá FTP ke sdílení souborů. Navíc, spousta jiných způsobů přenosu dat nefunguje pro větší soubory, což je další bonus při využívání FTP.

FileZilla je perfektním FTP klientem, který kombinuje jednoduchost a rozsáhlou softwarovou vybavenost pro FTP transfery. Navíc je jeho pracovní prostředí velmi jednoduché a pro každého snadno využitelné.
FlashGet
Pokud žijete stahováním, pak je tento prográmek přesně pro vás. Jde o skvělého správce stahování, který urychlí downloady, udrží váš počítač v bezpečí a pomůže vám zorganizovat vše, co jste již dříve stáhli.

FlashGet urychluje stahování díky využívání multithreadingu (rozdělení balíku na několik částí) a umožní vám hledat downloady skrze mnoho různých protokolů včetně HTTP, FTP a eMule. Je výtečný také díky své přehledné správě stažených dat a zobrazováním podrobných informací o nich. Skrze FlashGet jste také schopni přímo downloady z počítače mazat.

Velmi užitečná je rovněž možnost integrace nástroje do vašeho internetového prohlížeče. Aplikace dokáže samozřejmě i přerušovat a opětovně spouštět downloady a navíc kooperuje s vaším antivirem v prohlížení stahovaných souborů a jejich skenováním na případnou přítomnost virů.

- - Adam Šoltys

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).