Hlavní navigace

12 tipů pro zatraktivnění vašeho online profilu - 7. díl

20. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © pressmaster - Fotolia.com
Pokud se právě poohlížíte po novém zaměstnání, nezapomeňte na svůj online profil. Ten se dnes stává velmi důležitou součástí vaší identity. V tomto článku se dozvíte, jak si svůj profil vylepšit, abyste potenciálnímu zaměstnavateli či personalistovi utkvěli v oku.

Ať chcete či nechcete, je vaše digitální identita tím, co zajímá většinu vašich budoucích zaměstnavatelů či personalistů. Ti totiž stále častěji vyhledávají informace právě na internetu. Pokud se tedy právě nacházíte v situaci, kdy přemýšlíte nad změnou zaměstnání či zaměstnání hledáte, pak vězte, že řada expertů doporučuje, abyste svoji digitální identitu v žádném případě nepodceňovali. Budoucího zaměstnavatele či personalistu mohou ta správná slova, fotografie či údaje v sociálních sítích buď zaujmout, anebo naopak odradit.

Přinášíme vám proto 12 tipů, které vám pomohou vyplnit váš online profil vším potřebným k tomu, abyste obstáli na dnešním velmi konkurenčním prostředí na trhu práce. Na konci seriálu pak na vás čeká ještě jeden tip navíc jako bonus.

 

1. díl článku: Vyberte správný název pozice

2. díl článku: Používejte správnou e-mailovou adresu, uvádějte u profesionálního profilu i telefonní čísla

3. díl článku: Intenzivně využívejte sociální služby

4. díl článku: Nepropadejte falešnému pozlátku jménem Facebook, uvědomte si důležitost vaší fotografie

5. díl článku: Vytvořte si svůj profesionální profil

6. díl článku: Pořiďte si vlastní doménu

 

webcast_aruba

9) Odstraňte vše, co by vás mohlo kompromitovat

Tímto tipem se rozumí odstranění všech nevhodných příspěvků či fotografií na sociálních médiích či webech. Nezapomeňte zkontrolovat, jak se světu jeví váš profil na Facebooku – řada profilů nyní standardně zobrazuje takové údaje, o nichž si uživatelé myslí, že jsou soukromé.

Podezřelá jsou i hluchá období ve vaší pracovní historii zveřejněné na LinkedIn, říká Ada Hoffarber. Pokud se ve vaší pracovní historii vyskytuje roční nebo dvouletá mezera, počítejte s tím, že ji budete muset stejně vysvětlovat. Pokud jste nezaměstnaní a jen posedáváte doma a nesnažíte si rozvíjet svoje schopnosti a dovednosti, popřípadě se ani nezajímáte o to, co se ve vašem oboru děje, pak vězte, že u zaměstnavatelů nemáte šanci. Vrátili jste se zpět do školy, získávali jste certifikaci v novém oboru nebo jste zůstali doma kvůli výchově dětí? Mezery v pracovní historii můžete vysvětlit i cestováním po světě, které lze rovněž považovat za velmi cennou zkušenost, i když ne ryze pracovní.